Facebook Google+ Twitter

PZPN - Piwny Związek Piłki Nożnej?

Piwem czczono mianowanie nowego trenera reprezentacji Polski Leo Beenhakkera. Alkohol w dłoniach szefów polskiej piłki pojawił się podczas oficjalnej konferencji prasowej. - To nie miejsce na takie toasty - mowi posłanka Skrzydlewska.

fot. Przemek TrubalskiStawiał strategiczny sponsor reprezentacji - Kompania Piwowarska. Polską reprezentację piłki nożnej firma będzie wspierała do 2008 roku. W 40 procentach sfinansuje też pensję nowego trenera.Tymczasem na stronie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych znaleźliśmy taką oto informację:
Firmowanie przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej podczas Mistrzostw Świata reklamy piwa, w której biorą udział piłkarze drużyny narodowej Niemiec, jest nieodpowiedzialne, twierdzą eksperci od uzależnień. Wszechobecna reklama wysyła w kierunku młodzieży nieodpowiednie sygnały i prowadzi do powstawania fałszywych skojarzeń. „Nieletnim wydaje się później, że picie piwa i granie w piłkę nożną są ze sobą nierozerwalnie związane, a to bardzo niebezpieczne skojarzenie”- twierdzi Falk Kiefer, profesor z Mannheim. „Alkohol, tak samo jak nikotyna, są substancjami, których używanie prowadzi do uzależnienia”- dodaje.

-– Konferencja PZPN stała się reklamą piwa Tyskie – mówi wiadomościom24.pl Joanna Skrzydlewska, posłanka PO, członek sejmowej komisji kultury fizycznej i sportu. – Na sali było już wielkie logo piwa, stała też cała ściana firmowych skrzynek. Szklanki piwa w rękach były więc już zupełnie niepotrzebne. To nie było dobre miejsce na takie toasty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A w Katowicach-Bryn. oflagowano całe ośedle ico to dało

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.