Facebook Google+ Twitter

PZPN ponad prawem

To, że w Polskim Związku Piłki Nożnej działacze robią co chcą wiadomo nie od dziś. Wiele było przykładów machlojek. Od "koleżeńskiej pomocy" do ustawiania meczów. W dodatku panowie łamią elementarne zapisy statutu związkowego.

Ludzie pracujący w PZPN-ie czują się chyba bezkarni. Ustalają zasady obowiązujące w polskiej lidze, zaś sami stoją ponad prawem. Święte krowy, które pasą się na naszych murawach za nic mają reguły zapisane w statucie związku. Ponoć od około roku PZPN łamie zasadę dotyczącą liczby osób zasiadających w zarządzie owej instytucji, która jest ściśle określona. Według statutowego zapisu musi ona liczyć 35 członków na czele z prezesem. Tymczasem odkąd wybuchła afera korupcyjna działacze mają chyba problem z liczeniem. Związkowcy stopniowo się wykruszali, a na ich stanowiska nie powoływano nowych osób. Najważniejsze decyzje musi podjąć cały zarząd. Skoro zatem liczba zasiadających w zarządzie ludzi nie zgadzała się z zasadami statutu PZPN, także podjęte w tym czasie działania są bezprawne. Wobec tego przez tak długi okres czasu organizacja, która rozdawała karty w polskim futbolu funkcjonowała nielegalnie. Przy ul. Miodowej w Warszawie, gdzie mieści się główna siedziba na razie spokój. Nikt nie komentuje sprawy. Może liczą, że pan Listkiewicz muszkieter polskiej piłki kolejny raz w pojedynkę rozwiąże problem. Podobno całą sprawą zajęli się już prawnicy.

Informacja taka z pewnością ucieszą włodarzy Górnika Łęczna, Górnika Polkowice oraz Widzewa Łódź. Jeśli doniesienia się potwierdzą kluby będą mogły wystąpić o ponowne rozpatrzenie kar degradacji. Zapewne skorzystają z tej szansy, bo stawka jest wysoka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.