Facebook Google+ Twitter

PZPN pozywa kibiców

Polski Związek Piłki Nożnej jest bezwzględny dla krytyków. Kiedy nie udało mu się zablokować strony www.koniecpzpn.pl, pozwał do sądu jej inicjatorów i właścicieli serwera. Domagają się 80 tys. zł i przeprosin.

 / Fot. screenJak podaje ''Gazeta Wyborcza'' PZPN wysuwa do swoich krytyków dwa zarzuty: naruszenie wizerunku oraz dobrego imienia związku i bezprawne posługiwanie się zastrzeżonym logo PZPN. Piłkarska centrala żąda wpłacenia 80 tys. zł na Reprezentację Polski Bezdomnych oraz opublikowania przeprosin na stronach PZPN i stowarzyszenia oponentów.

''Dobra osobiste zostały naruszone już w nazwie strony, a także w publikacjach osób reprezentujących stowarzyszenie oraz w opiniach jego członków i sympatyków" - twierdzi Agnieszka Olejkowska, rzeczniczka związku i dodaje: "Wśród wpisów znalazły się treści obrażające PZPN. Znieważano i pomawiano także członków władz związku. Takie wypowiedzi nie były dozwoloną lub konstruktywną krytyką. To bezprawne, negatywne i całkowicie nieuzasadnione oceny działalności PZPN".

''To nie jest pozew przeciwko nam, osobom odpowiedzialnym za stronę, ale przeciwko ponad 300 tys. kibiców, którzy ją wsparli'' - komentuje w "GW" ruch PZPN, Sławomir Bajdas, prezes Stowarzyszenia Obrońców i Sympatyków dla Polskiej Piłki (S.O.S. dla Polskiej Piłki).

Przypomnijmy, iż strona Koniecpzpn.pl. powstała pod koniec 2009 roku. Osoby skupione wokół portalu zarejestrowały w łódzkim sądzie S.O.S. dla Polskiej Piłki. Ich najgłośniejszą akcją było wezwanie do bojkotu spotkania Polski ze Słowacją w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw świata.

W grudniu PZPN spróbował rozprawić się ze stowarzyszeniem. Do łódzkiego sądu przesłał wniosek o zablokowanie strony. Sąd pierwszej instancji kazał witrynę zdjąć z sieci, ale druga instancja decyzję uchyliła. Początek procesu we wtorek, 20 lipca przed Sądem Okręgowym w Łodzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.