Facebook Google+ Twitter

PZPN przed meczem z Irlandią: pamiętajcie o idei Fair Play!

Polski Związek Piłki Nożnej, przed meczem z Irlandią, zwrócił się do piłkarzy, sędziów i kibiców z prośbą o propagowanie idei Fair Play

 / Fot. Tomasz MłynekPo raz trzynasty FIFA ogłasza Dni Fair Play, których obchody przypadają od 5 do 9 września, w czasie rozgrywania oficjalnych meczów. Inicjatywa ta ma poparcie Prezydenta FIFA,
Seppa Blattera.

"Idea fair play jest niezbędna dla naszej dyscypliny oraz dla wszystkich osób w nią zaangażowanych" – zadeklarował prezes PZPN Grzegorz Lato. "Musimy pielęgnować i dbać o wartości sportowe oraz niestrudzenie pracować, aby nie tracić rozpędu w działaniu. Zwracamy się do wszystkich kibiców piłki nożnej w Polsce, aby razem z nami świętowali Dni Fair Play FIFA".

Prezydent FIFA dostrzega fundamentalną rolę idei fair play w sporcie oraz potrzebę jej stosowania we wszystkich działaniach sportowych, w tym w sporcie dziecięcym. "Dzieci potrzebują wartości na których mogłyby wyrastać, a piłka nożna jako sport drużynowy uświadamia im znaczenie dyscypliny, szacunku, zespołowego ducha oraz idei fair play zarówno w sporcie, jak i w życiu prywatnym - powiedział Sepp Blatter.

"Kampania Fair Play FIFA jest czymś więcej niż tylko promowaniem idei fair play na boisku podczas meczu. Idea fair play powinna byd wszechobecna w społeczeństwie, począwszy od dzieci, które są naszą przyszłością" - dodał prezydent FIFA.

W tym roku Dni Fair Play FIFA będą obchodzone po raz trzynasty (od 1997 r.). Poprzednio odbywały się w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Obejmowały zarówno amatorską jak i profesjonalną piłkę nożną, a także projekty realizowane w społecznościach lokalnych.

Źródło: PZPN

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.