Facebook Google+ Twitter

PZPN rozlosuje bilety na Euro 2012. Będą równi i równiejsi

Już 15 marca członkowie Klubu Kibica RP, którzy aplikowali o bilety na Euro 2012, dowiedzą się, czy zobaczą mecze biało-czerwonych ze stadionowych krzesełek. Jednak jak się okazuje, PZPN w trakcie losowania wejściówek, nie będzie traktował wszystkich tak samo.

 / Fot. Wojciech Martyński/W24Na 90 dni przed Euro 2012, Polski Związek Piłki Nożnej poinformował na swojej oficjalnej stronie internetowej, że bilety dla członków Klubu Kibica RP zostaną rozlosowane 13 marca przez "system informatyczny". O otrzymaniu (lub nie) wejściówek na mecze, aplikujący zostaną poinformowani dwa dni później.

Wejściówki, o których mowa, pochodzą ze specjalnej puli biletów UEFA, dla krajów grających w finałach Euro 2012. Sprawa od początku budziła kontrowersje, ponieważ PZPN zdecydował się dopuścić do losowania tylko członków Klubu Kibica Reprezentacji Polski. Za kartę członkowska z "datą ważności" do 2014 roku trzeba zapłacić 32 zł.

Wielu kibiców przebolało jednak to, że piłkarski związek podzielił Polaków na tych, którzy zapłacili za kartę, i tych, którzy nie chcieli wyrzucać kasy "w ciemno". W ten sposób fani futbolu mogli wziąć udział w losowaniu biletów. Nie wiedzieli jednak, że po raz kolejny zostaną podzieleni na równych i równiejszych.

"Aby umożliwić udział w meczach UEFA EURO 2012 jak największej liczbie kibiców podjęto decyzję, że pierwszeństwo w kolejnych losowaniach będą miały osoby, którym bilety nie zostały jeszcze przydzielone" - czytamy na stronie PZPN. Argumentacja związku jest zrozumiała, ale dlaczego kibice, którzy wcześniej nabyli bilety na Euro 2012, nie wiedzieli o tym... przed zakupem karty Klubu Kibica RP?

PZPN chcąc sprzedać jak najwięcej kart informował, że jest to ostatnia okazja do nabycia biletów na Euro 2012 i zapewniał, że w losowaniu wszyscy będą mieli takie same szanse. Teraz dowiedzieliśmy się, że osoby, którym udało się już kupić wejściówkę, w tym losowaniu staną w "drugim szeregu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.