Facebook Google+ Twitter

PZPN – studium przypadku (niestety nie jednego)

Wywód Kibica Zdenerwowanego (chwilami jeno). Celem defenestracji swoich frustracji.

Wiosna

Przynajmniej ta piłkarska uśmiecha się szeroko do kibica, puszczając mu figlarnie oko. Stadiony kuszą infrastrukturą. Piłkarze zachęcają świetną postawą na boisku. Telewizja zapewnia, że sport i ekstraklasa to nasza wspólna pasja.

Grają

Pierwsza wiosenna kolejka, 18. całego sezonu. 13 goli. Mizeria. Prawie 40 tysięcy widzów. W sumie. Na meczu ostatniej w tabeli niemieckiej Bundesligi – Herthy Berlin: 37 391.
Ale Berlin jest duży.

Wracając do kolejki numer 18, dwa bezbramkowe wyniki. Dużo kiksów, mnóstwo niecelnych podań, fatalnych strzałów. Ambicja, walka i zaangażowanie oczywiście - wszak to śmierdzący obowiązek każdego kopacza. I znowu się zaczyna.

Murawa była nierówna. Fatalny stan boisk. Brak świeżości po ciężkich przygotowaniach. Niezrozumienie z nowymi zawodnikami. "Wiater wiał. Kwiaty pachły".
PZPN.

Polski Zmęczony Piłkarz Nożny.

Zmęczony przygotowaniami. Zmęczony treningami. Zmęczony bieganiem. Zmęczony.
Jak słyszę to słowo z ust tzw. "zawodowego piłkarza" to otwiera mi się nóż w kieszeni! Jeszcze ze dwie kolejki będą "szukać świeżości" - po przygotowaniach do sezonu. Później może ze dwa, trzy mecze będą w optymalnej formie (!). By zapewne w następnych czuć już zmęczenie ciężkim, wyczerpującym sezonem, zapchanym meczami kalendarzem. Słońce będzie mocniej świecić, gorąco będzie wszak.

Ech! Ciężkie jest życie piłkarza Ekstrakalsy!

Rozgrywa taki delikwent w sezonie maksymalnie 30 meczów w lidze. Do tego dochodzi ewentualne 7 meczów w Pucharze Polski (pod warunkiem, że dotrze ów kopacz do finału). Dodatkowo jakieś tam potyczki reprezentacyjne, załóżmy, że to będzie 10 meczów.
47 spotkań. Ciężkich bojów na każdym centymetrze kwadratowym boiska. Tylko dla wybranych. Nielicznych szczęśliwców. Przeciętnie, kopacz też zapewne przeciętny wybiega na murawę 30-35 razy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marcinie, fajnie to ująłeś. Warto jednak byłoby dorzucić parę wniosków końcowych. Tak jak na boisku - nie tylko kopać, ale wbić gola.
4*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.