Facebook Google+ Twitter

PZPN złamał prawo. Piwna reklama wbrew ustawie

Zdaniem rządowej agencji, działacze piłkarskiej centrali, organizując zakrapianą piwem konferencję prasową, złamali przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości. O sprawie pisała wcześniej gazeta internetowa Wiadomości24.pl.

Wiadomosci24.pl pisały o piwnej konferencji tego samego dnia - 12 lipca. Prezes PZPN Michał Listkiewicz wraz z Leo Beenhakkerem, jego poprzednikiem Pawłem Janasem oraz prezesem Kompanii Piwowarskiej (sponsora reprezentacji) popijali piwo ze szklanek wyciągniętych w stronę kamerzystów i fotoreporterów. Za plecami działaczy widniała reklama piwa Tyskie.

W opinii Krzysztofa Brzózki, dyrektora Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, doszło do złamania przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Taki sposób reklamowania piwa jest bowiem nielegalny.
Pierwsza strona opinii PARP
fot. Przemek Trubalski– Nie dopełniono obowiązku umieszczenia napisu, o którym mowa w art. 131 ust. 2 pkt 5 ustawy – stwierdza dyrektor Brzózka. Ów wymagany prawem napis to informacja o szkodliwości spożycia alkoholu lub o zakazie sprzedaży alkoholu małoletnim.

Należy też zwrócić uwagę na etyczny wymiar tej sprawy – dodaje dyrektor PARP. Uważa, iż łączenie spożywania alkoholu ze sportem oglądanym i uprawianym przez miliony Polaków, w tym niemal wszystkich nastolatków, jest poważnym błędem.

Wśród potencjalnych skutków owego “błędu” dyrektor Brzózka wymienia m.in. częstsze sięganie po alkohol przez niepełnoletnich, wszczynanie burd przez pijanych kibiców i terror wobec najbliższych, jaki wprowadzają w swych domach pijani.

Przepisy karne ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi przewidują kary grzywny do pół miliona złotych.

ZOBACZ TAKŻE:
Artykuł "PZPN - Piwny Związek Piłki Nożnej"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

wszechobecne piwo...czasem jestem w szoku,gdy widze ilosc spotow reklaujacych
piwo w polskiej telewizji,uwazam ze to jest niebezpieczne,
haha zaraz naraze sie "smakoszom piwa"
;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Należy poczekać do grudnia, do dycyzji o przyznaniu lub nie Polsce i Ukrainie Euro. Póki co nic nie ruszać - te kilka miesięcy wytrzymamy. Jak w razie co będzie Euro zaklepane, zrobić remanent. Taką mam koncepcję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba już czas zrobić generalne porządki w PZPN

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ma, polecam wszystkim jutrzejszy felieton Jana Tomaszewskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i czy Tomaszewski nie ma racji mówiąc, że "ryba psuje się od głowy".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.