Facebook Google+ Twitter

PZPS zwolnił Castellaniego. Co dalej z kadrą siatkarzy?

Daniel Castellani nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski. Polski Związek Piłki Siatkowej rozwiązał umowę z Argentyńczykiem.

Daniel Castellani / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Daniel_Castellani_2010-05-30.jpg&filetimestamp=20100530173311Po ponad dwugodzinnych obradach, podczas których ważyły się losy szkoleniowca, przeprowadzono głosowanie. Wzięło w nim udział 23 przedstawicieli PZPS. Trzynastu z nich, w tym również prezes Mirosław Przedpełski, opowiedziało się przeciwko Castellaniemu. Decyzję przebywającemu w ojczyźnie trenerowi przekazano smsem. Nie wiadomo jeszcze, kto obejmie posadę selekcjonera. Nieoficjalnie wymienia się kandydaturę Alojzego Świderka, który pełnił funkcję drugiego trenera, podczas gdy polską reprezentację prowadził Raul Lozano. Mówi się jednak, że nowego szkoleniowca możemy poznać dopiero w lutym przyszłego roku.

Czarne chmury nad Castallanim zebrały się po wyjątkowo nieudanych dla naszej kadry mistrzostwach świata, w których biało-czerwoni mieli bronić wywalczonego przed czterema laty w Japonii srebrnego medalu. We Włoszech po dotkliwych porażkach z Brazylią i Bułgarią polscy siatkarze zostali sklasyfikowani na miejscach 13-18.

Polacy wprawdzie udanie rozpoczęli turniej, pokonując kolejno Kanadyjczyków (3:0), Niemców (3:2) i Serbów (3:1). Kuriozalny regulamin, faworyzujący drużynę gospodarzy sprawił, że trafili do „grupy śmierci”, w której znaleźli się także pozostali medaliści poprzedniego mundialu – złoci Brazylijczycy i brązowi Bułgarzy. Canarinhos nie pozostawili Polakom złudzeń, nie pozwalając im nawet na wygranie jednego seta. Po bolesnej przegranej biało-czerwoni nie byli w stanie się podnieść i następnego dnia w takim samym stosunku ulegli podopiecznym Silvano Prandiego, kończąc swój udział w mistrzostwach. Tego samego dnia Castellani, biorąc cała winę na siebie, oddał się do dyspozycji władz PZPS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.