Facebook Google+ Twitter

PZU Życie zapłaci za zawał

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-12-28 08:15

PZU Życie w umowach z swoimi klientami stosowało definicję zawału serca, która nie odpowiada obowiązującej wiedzy medycznej. Tym samym przyjęło to za podstawę do odmowy wypłaty ubezpieczonym należnych im odszkodowań.

Poszkodowanych przez PZU Życie może być nawet 2100 osób. Tyle niewypłaconych odszkodowań PZU Życie mogło "zaoszczędzić" przez około dwa i pół roku stosowania kontrowersyjnych zapisów w umowach.

Osoby wykupujące polisy na życie działały w przekonaniu, że polisa zapewni odszkodowanie w przypadku wystąpienia zawału serca. Nie miały świadomości, że ubezpieczeniem objęta jest tylko część przypadków zawałów serca, która jest zgodna z definicją arbitralnie przyjętą przez PZU Życie.

Sprawie przyjrzał się już Urząd Ochrony Konkurencji i Konsmenta, który potwierdził, że stosowanie przez ubezpieczyciela terminologii, która nie przystaje do wiedzy i praktyki medycznej jest niezgodnym z prawem wprowadzeniem konsumentów w błąd. Również Ministerstwo Zdrowia i Polskie Towarzystwo Kardiologiczne w Warszawie potwierdziły że przyjęta przez PZU Życie definicja jest nieprecyzyjna i zawęża liczbę przypadków, które mogą być uznane za zawał. W wyniku postępowania UOKiK PZU Życie zostało ukarane sankcją finansową w wysokości 3 967 296 zł.

Sprawę w własne ręce postanowili wziąć także sami poszkodowani, którzy przygotowują się do złożenia pozwu zbiorowego przeciwko PZU Życie. Zaletą pozwu zbiorowego są znacznie mniejsze opłaty sądowe w stosunku do postępowania indywidualnego, co pozwoli ograniczyć dodatkowe koszty dochodzenia własnych praw przez poszkodowanych. Organizacji grupy do pozwu podjął się serwis ZbiorowePozwy.org, za pomocą którego można skomunikować się z grupą zamierzającą złożyć pozew. Dalsze informacje i możliwość dołączenia do grupy można znaleźć pod adresem internetowym http://pzuzycie.zbiorowepozwy.org.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.