37493 miejsce

Qatar Open WTA. Pewne zwycięstwo Radwańskiej!

W II rundzie prestiżowego turnieju w Doha Agnieszka Radwańska pewnie pokonała Anastasię Rodionową 2-0.

/ Fot. Charlie Cowins/CC 2.0"Polka jest geniuszem, brylantem, fenomenem" - mówił w transmisji Wojciech Fibak. Grała pewnie i spokojnie. W bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, przy silnym wietrze pokonała reprezentantkę Australii Anastasię Rodionową w dwóch setach 6:3 i 6:2.

Początek pierwszego seta był wyrównany. Zawodniczki wygrywały swoje gemy serwisowe. Tak było do czwartego gema, kiedy to Polka przełamała rywalkę. Przy stanie 5:3 Rodionowa próbowała zrewanżować się Agnieszce i niewiele brakowało a udałoby się jej doprowadzić do przełamania Polki. Było już 40-15 dla Australijki. Nasza zawodniczka jednak pokazała charakter i swoje światowe umiejętności i z tego stanu doprowadziła do zwycięstwa. Set zakończył się wynikiem 6:3.

W drugim secie Rodionowa zaatakowała. Uwierzyła, że można Polkę pokonać. W trzecim gemie Agnieszka koniecznie chciała przełamać rywalkę, ale ta skutecznie się broniła i po długiej wymianie i wyrównanej walce, ostatecznie jednak Rodionowa obroniła swój serwis. Jak dotąd drugi set był zdecydowanie trudniejszy i bardziej wyrównany. Z każdym gemem Polce grało się ciężej. O punkty nie było już tak łatwo jak wcześniej. W czwartym gemie Rodionowa miała kolejną szansę na przełamanie i po raz kolejny jej nie wykorzystała. Zawsze kiedy trzeba było koncentracji Anastasia popełniała błędy. Było tak blisko i nie wykorzystała szansy po raz kolejny. To chyba ją zdecydowanie zdeprymowało i w kolejnym piątym gemie Polka łatwo ją przełamała. Później było już łatwiej. Przede wszystkim Agnieszka grała dokładniej i skuteczniej. Szóstego gema Agnieszka wygrała do zera. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 6:2 i Agnieszka Radwańska pewnie awansowała do trzeciej rundy.
Tam spotka się ze zwyciężczynią meczu Halep - Ivanović

[b]Agnieszka Radwańska - Anastasia Rodionowa 2-0 (6:3, 6:2)

"Ten rok jest fantastyczny, wystartowałam wspaniale mam nadzieję, że tak będzie dalej" - mówiła po meczu Polka.