Qatar Total Open 2008: Polka w półfinale!

Agnieszka Radwańska po morderczej walce, trwającej dwie godziny i 48 minut, pokonała Słowaczkę Dominikę Cibulkovą (6:4, 6:7[1], 6-4) i awansowała do półfinału turnieju tenisowego WTA (z pulą nagród 2,5 miliona dolarów), rozgrywanego w stolicy Kataru.

Logo Qatar Total Open 2008. / Fot. Qatar Total Open 2008Pogromczyni Venus Williams okazała się wymagającą rywalką dla Polki, sklasyfikowanej obecnie na 20. pozycji na świecie. W pierwszym secie, Krakowianka dwukrotnie zdołała przełamać serwis rywalki, która wyraźnie gotowała się w decydujących momentach tej partii. Drugi set to okres nierównej gry Radwańskiej. Słowaczka prowadziła już 5:2, ale Polka zdołała doprowadzić do tie-breka, w którym zdołała ugrać tylko jeden punkt. W trzeciej partii nasza zawodniczka grała na bardzo wysokim procencie skuteczności drugiego serwisu (83%), trzykrotnie przełamała serwis przeciwniczki, a w końcówce z zimną krwią wykorzystała błędy Cibulkovej i wygrała tego seta do czterech, a cały mecz 2:1.

W walce o finał nasza najlepsza tenisistka zagra z turniejową czwórką, Rosjanką Marią Szarapową lub Dunką Caroline Wozniacki.

Źródło: qatartennis.org