171666 miejsce

Qatar Total Open 2008: Szarapowa ograła Radwańską

Agnieszka Radwańska nie zdołała pokonać ostatniej przeszkody na drodze do finału turnieju WTA w Doha. Polka przegrała po 93 minutach gry z Marią Szarapową. Rosjanka nie przegrała w tym roku jeszcze ani jednego spotkania. Ostateczny wynik potyczki: (4-6, 3-6).

Logo turnieju WTA, Qatar Total Open 2008. / Fot. http://www.qatartennis.orgPolka do meczu z Rosjanką przystępowała bez strachu, ponieważ raz już zdołała pokonać rosyjską piękność - miało to miejsce w ubiegłorocznym US Open. – Nigdy nie przegrywam dwukrotnie pod rząd z tą samą zawodniczką, więc mecz z Agnieszką będzie dla mnie ciekawym wyzwaniem – powiedziała na przedmeczowej konferencji prasowej Szarapowa.

Początek pierwszej partii zdecydowanie należał do Polki, która bezlitośnie wykorzystała błędy swojej przeciwniczki przy siatce i dosyć szybko wyszła na prowadzenie 2-0. Kolejne dwa gemy padły jednak łupem Rosjanki i zrobiło się "po dwa". W szóstym gemie, Radwańska prowadząc 3-2, nie wykorzystała trzech „break pointów”, a następnie sama przegrała swój serwis i pozwoliła Szarapowej na utrzymanie własnego podania. Rosyjska tenisistka mając w zapasie jedno przełamanie, spokojnie poczekała na swój serwis i przy stanie 5-4, zakończyła tę partię wykorzystując pierwszą piłkę setową.

Drugi set rozpoczął się nienajlepiej dla krakowskiej tenisistki. Radwańska dosyć gładko przegrała własne podanie, ale następnie zdołała odrobić straty, "na sucho" przełamując serwis rywalki. Zdenerwowana takim obrotem sprawy Szarapowa, nieco podkręciła tempo i w piątym gemie po raz kolejny przełamała naszą zawodniczkę, a chwilę później po wygraniu własnego podania, prowadziła już 4-2. Popularna „Isia” zdołała jeszcze przy własnym serwisie doprowadzić do stanu 3-4 i miała nawet w kolejnym gemie szansę na doprowadzenie do wyrównania, ale Szarapowa wyszła z tej opresji obroną ręką. W dziewiątym gemie, Radwańska znowu pozwoliła Rosjance na przełamanie i Szarapowa przy pierwszym meczbolu zakończyła całe spotkanie.

W drugim półfinale Wiera Zwonariewa (Rosja) pokonała w trzech setach Chinkę Na Li (3-6, 6-3, 6-3).

Nasza obecnie najlepsza tenisistka za awans do półfinału turnieju w Katarze, zarobiła 195 punktów do rankingu WTA oraz otrzymała premię w wysokości ponad 107 tysięcy dolarów.

Źródło: qatartennis.org/sonyericssonwtatour.com