Facebook Google+ Twitter

Quadem wjechał w człowieka [wideo]

Być może niektórzy z was spotkali się nie tylko z hałaśliwością quadów i crossów w lasach bądź innej zacisznej okolicy. Ostatnio jeden z crossowców w amoku podwyższonej adrenaliny przejechał mi przez podwórko.

Sonda

Czy widziałeś lub słyszałeś w lesie hałasujący quad?

Zbliża się koniec letniego sezonu na szaleństwa po lasach dla niektórych właścicieli quadów i crossów. Las odpocznie? Niekoniecznie.

Turysta rozjechany przez quad / Fot. Kadr z filmu umieszczonego w materialeZimowe wojaże na ryczących maszynach są równie, jeśli nie bardziej niebezpieczne dla zwierząt zimą niż latem. To właśnie zimą liczy się dla zwierzyny każda kaloria zgromadzona w ich ciele, a nagłe wypłaszanie zwierząt i konieczność wzmożonego przez nie wysiłku może doprowadzić wiele z nich do śmierci.

Brak skutecznych metod walki przeciw wykroczeniom pozwoli wraz z początkiem kolejnej wiosny na degradację polskiego środowiska. Kolejne zwierzęta będą porzucały swoje miejsca lęgowe, inne będą szukały nowej ostoi i wcale nie jest pewne, że ją znajdą, jeszcze inne zginą pod kołami rozpędzonej maszyny. Nie mniej cierpią rośliny i leśne powietrze.

Sformułowany na potrzeby niniejszego artykułu tytuł jest również ze wszech miar prawdziwy.

Wielu użytkowników quadów podczas swych leśnych wojaży jest niezwykle agresywnych wobec innych gości leśnej „głuszy”. Na portalu stopquadom.pl odnotowanych jest 251 incydentów, z których wiele skończyło się rozjechaniem bądź potrąceniem przez kierującego quadem. Przerażające jest to, że czyny te dokonywane są z takim właśnie zamiarem. Wiele osób, które próbują zwrócić uwagę, bądź wyrazić swoją opinię na temat hałasujących maszyn jest taranowanych przez, bądź co bądź osoby łamiące prawo.

Można by się było w tym miejscu zastanowić, kto jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Odkąd się pojawiły są z nimi kłopoty .! Ludzie myślą ze są nie uchwytni.?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przerażające! To jest zabawa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, że nie powinno tak to wyglądać ale co się na to poradzi skoro zdawało by się poważni ludzie podważają obowiązek podporządkowywania się przepisom upierając się, że ten kraj ani nie jest nasz, ani wolny, tylko to rosyjska kolonia?
A co do sąsiada to ma bardzo łagodne pieski, które muchy by nie skrzywdziły jednakowoż wizja bycia pogryzionym jest dla wielu ludzi bardziej przerażająca niż jakieś tam machanie bronią...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Grzegorz Wink - Panie Grzegorzu, to było takie pytanie z dozą przekory :) . Choć jak się spotka taka zgraję, to jedyne co pozostaje, to usunąć się im pokornie z drogi. Pytanie, czy to właśnie tak powinno wyglądać ? W końcu nie wszyscy chodzą do lasu z pupilami :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A po co od razu broni? U nas też tu szalał taki zawodnik dopóki nie spotkał "w trakcie szarży" mojego sąsiada z pieskami na spacerze. Po krótkiej rozmowie odjechał powoli i spokojnie, żeby więcej się nie pojawić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyżby rodził się temat do powszechnego prawa do posiadania broni ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż można zapolować na takich bandziorów rzeczywiście rozjeżdżają wszystko co się da a zima ich też nie wstrzymuje stoki narciarskie już nieraz były stratowane przez głupców na swych maszynach trzeba zarządzić polowanie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.