Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13117 miejsce

Queen wyda reedycje najważniejszych płyt

Choć na scenie istnieją od lat, po śmierci swojego frontmana Freddiego Mercury`ego nie odnosili już tak spektakularnych sukcesów jak kiedyś. Jednak Queen wciąż święci triumfy, udowadniając, że nazwa zespołu to nie przypadek.

 / Fot. Okładka płyty Greatest Hits IIZagrali ponad 700 koncertów, w tym jeden gdzie publiczność liczyła ok. 250 000 ludzi, a łączna sprzedaż ich płyt przekroczyła już 45 milionów egzemplarzy. I co ważne wciąż są jedną z najpopularniejszych kapel na świecie, mimo, że ostatni album Queen ukazał się 16 lat temu.

W tym roku legendarna kapela obchodzi swoje 40. lecie istnienia na scenie. Ten jubileusz członkowie kapeli postanowili uczcić wydając reedycję najważniejszych krążków zespołu z udziałem nieżyjącego Mercury`ego. Co ważne, zespół nie współpracuje już z wytwórnią EMI, lecz podpisał nowe umowy z Universal Music Group. Ta wraz z Queen przygotowuje się do wydania takich krążków jak ''A Day At The Races'', ''A Night At The Opera'' czy ''Queen''.

Od kilku dni w sklepach można nabyć już reedycje składanek kapeli ''Greatest Hits'' i ''Greatest Hits II''. Wytwórnia wraz z zespołem planuje dokładnie w rocznicę powstania Queen czyli w lipcu tego roku, wydanie limitowanych edycji Greatest Hits 1, 2 & 3 oraz Platinum Collection.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.