Facebook Google+ Twitter

Querto – nowatorska asysta prawna dla przedsiębiorstw

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-01-28 11:03

Querto to nowatorski Program prewencyjnej asysty prawnej dla dużych i małych przedsiębiorstw. Powstał w II połowie 2013 roku w Nowym Targu, jako inicjatywa ogólnopolska.

Doradztwo profilaktyczne prowadzą specjaliści prawa, a obsługa Partnerów wspierana jest dedykowanym systemem CRM. Pomysłodawcą Querto jest adwokat Andrzej Quirini, ekspert prawa gospodarczego, karnego i cywilnego.


Querto członkiem Skrzydeł Sukcesu i Pracodawców Pomorza

Intencją Programu Querto jest przede wszystkim wszechstronna, prewencyjna asekuracja prawna służąca rozwojowi biznesu: – Asekuracja prawna ma na celu optymalizację wyników finansowych i ograniczenie ryzyka inwestycji. Querto nie funkcjonuje zatem jako klasyczna korporacja prawna rozwiązująca już zaistniałe problemy. To innowacyjna inicjatywa zapobiegawcza – mówi mecenas Andrzej Quirini pomysłodawca Projektu Querto. Prężne działania inicjatorów zaowocowały już współpracą biznesową. W Małopolsce Querto zostało Partnerem Skrzydeł Sukcesu tworzących networkingowe konferencje. Współtwórcy aspirują też o akces do BNI Kraków, największej organizacji referencyjnej dla przedsiębiorców. Celem na początek 2014 roku jest współpraca z Izbami Handlowymi Nowego Targu, Zakopanego i Krakowa. Na Pomorzu natomiast Querto uzyskało już status członka Pracodawców Pomorza. Projekt nieprzerwanie rozwija się, poszerzając zasięg działania:

W tej chwili posiadamy oddziały w Trójmieście, Krakowie, w Warszawie i w Nowym Targu. Plany na lata 2014 – 2016 to utworzenie 17 oddziałów oraz ok. 50 struktur wykonawczych przy siedzibach Sądów Okręgowych w byłych miastach wojewódzkich – podkreśla mecenas Quirini.

Funkcjonowanie Querto: audyt, ocena potencjału i outsourcing

Pakiety oferty Querto przygotowane są dla średnich i dużych firm oraz mikro i małych przedsiębiorstw i mają specyfikę outsourcingu. Przedsiębiorstwo przystępujące do Programu podlega kompleksowemu audytowi. Specjaliści prawa oceniają potencjał i zagrożenia dla Klienta. Ustalają, które obszary firmy wymagają asysty prawnej. W efekcie delegowany jest ekspert, bądź zespół ekspertów dedykowany dla firmy i projektu:

- Każdy ze specjalistów wnosi cegiełkę obszernej wiedzy i doświadczenia. Zespół wykonawczy przygotowuje i realizuje strategię działania dla firmy w konkretnym obszarze prawnym, niezbędnym do jej prawidłowego funkcjonowania i rozwoju. Co istotne, zespół wprowadza rodzaj ubezpieczenia prawnego, przejmując odpowiedzialność za swoje działania – dodaje Andrzej Quirini.

Infolinia Querto dostępna jest 24 h na dobę, tym samym specjaliści dostarczani są możliwie prędko. Są to eksperci prawa krajowego, europejskiego i międzynarodowego. Tak obszerna grupa znawców zapewnia wszechstronne doradztwo. Specjalizują się w typowych obszarach, np.: prawo gospodarcze, cywilne czy karne oraz w wąskich sferach, np.: lotnictwo, architektura. Querto współpracuje także z kancelariami, biurami rachunkowymi i rewidenckimi oraz z firmami brokerskimi i pośrednikami nieruchomości. Program wspierają m.in.: firmy informatyczne, zarządzające wartością inwestycji oraz kancelarie brandingowe. Wśród kooperantów są też instytucje jako źródło finansowania biznesów.

CRM wsparciem dla Klienta

Przedsiębiorstwu zapewniane są przede wszystkim bezpieczeństwo i profesjonalizm. Gwarantowane są m.in. przez innowacyjny dla branży, dedykowany program CRM, który wspiera obsługę Partnerów Programu bez względu na miasto ich działania. Klienci mają bieżący i bezpośredni wgląd w przebieg swojej sprawy i dostęp do szybkiej konsultacji z przypisanymi specjalistami:

Nasi eksperci nieustannie monitorują swoją sprawę. Ich inicjatywa i wiedza procentują w precyzyjnym rozpoznaniu potrzeb Klienta i sytuacji, których powinien unikać. Ten system buduje partnerską współpracę, stwarza warunki rozwoju i wzrostu zysków – zaznacza Mecenas Quirini.

Główne obszary działania: analiza, strategia i wsparcie

Aktywność specjalistów prawa odbywa się, m.in.: na płaszczyznach analizy, strategii oraz wsparcia. W ramach analizy Partnerzy Programu uzyskują m.in. weryfikację umów, własności marki czy planowanie podatkowe. W ujęciu strategii dysponują asystą prawną, usprawniającą spełnianie celów biznesowych i ograniczanie ryzyka finansowych inwestycji. Wsparcie to np.: propozycje bezpiecznych źródeł finansowania. Także dostęp do współpracy z doświadczonymi w wąskich dyscyplinach ekspertami prawa, gospodarki i biznesu czy mediatorami, którzy eliminują potencjalne spory sądowe. Profilaktyka wiąże się także z działalnością edukacyjną Querto, prowadzoną w formie seminariów oraz szkoleń.

Obszar zainteresowania Querto to również dziedziny będące na styku z prawem. Umożliwia to współpraca ze specjalistami działającymi w sferach okołoprawnych m.in. geodetami, architektami, strategami inwestycyjnymi, brokerami ubezpieczeniowymi czy doradcami podatkowymi. Aktywność obejmująca np. zabezpieczenie sukcesji czy budowanie kapitału marki, skutkuje rzeczywistymi korzyściami dla firm. Program Querto wykorzystuje w swojej działalności prawo, jako fundament do skutecznych decyzji biznesowych oraz unikania wszelkich komplikacji inwestycyjnych.


Więcej o Querto:
http://www.youtube.com/watch?v=cIDeMx0WaU8&feature=youtu.be
www.querto.pl


Querto Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością realizuje ogólnopolski Program profilaktycznej asysty prawnej w kluczowych sferach biznesu. Posiada odziały w Trójmieście, Warszawie, Krakowie i Nowym Targu, w których funkcjonują określone struktury wykonawcze. W latach 2014 – 2016 Querto Sp. z o.o. przewiduje utworzenie 17 oddziałów. W planie jest także ok. 50 struktur wykonawczych przy siedzibach Sądów Okręgowych w byłych miastach wojewódzkich.


Kontakt dla mediów:
Oddział Trójmiasto
Andrzej Quirini
Prokurent
e-mail: andrzej.quirini@querto.pl
Tel.: + 48 784 007 612


Oddział Warszawa
Witold Antosiewicz
Dyrektor Oddziału:
e-mail: witold.antosiewicz@querto.pl
Tel.: + 48 790 218 625
(Natalia Lis)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.