Facebook Google+ Twitter

Quo vadis coalitio?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-08-05 14:51

Od kilku tygodn,i dzień w dzień, obserwujemy przepychanki na linii PiS-Samoobrona

Cała wrzawa podniosła się w momencie zdemaskowania CBA, które w ukartowanej akcji miało złapać Andrzeja Leppera na przyjęciu łapówki. Tej koalicji już nie ma - mówił wówczas Andrzej Lepper. Kiedy emocje sięgały zenitu, awanturowano się o to, czy Lepper podał sie do dymisji czy premier go zdymisjonował. Każdy miał swoją wersję.

Po pierwszej kłótni, obaj przywódcy zarzekali się, że nie zerwali koalicji, i że będzie trwała póki ten drugi nie zerwie. LPR nie chciał się przyglądać z boku, takiemu obrotowi sprawy. Skoro rzecz się tyczy koalicji, to wszystkie sroczki, jak kiedyś okreslił koalicjantów Andzej Lepper,
muszą być na świeczniku. Dlatego zawiązano spółkę pod tytułem - LiS - czyli Liga i Samoobrona. Maskotką nowego tworu jest lisek, podobny do tego z Firefoxa.

Na chwilę obecną się uspokoiło. Premier Kaczyński na urlopie w Juracie, Giertych wypoczywa w Chorwacji, Lepper z Samoobroną ustalają strategię na kolejną awanturę z PiS.

Oto scenariusz na najbliższe dni - Samoobrona wychodzi z koalicji, stając murem za Lepperem by pokazać, że wcale nie ma rozłamu w partii a Ryszard Czarnecki tworzy sztuczne podziały. Jarosław Kaczyński zapowiada że niedługo poda datę przyśpieszonych wyborów. Później się okazuje, że datę poda po pierwszym posiedzeniu Sejmu po wakacjach. Zgodnie z planem po posiedzeniu odbywa się konferencja prasowa, na której Premier Kaczyński jako szef PiS mówi że wybory się odbędą... w 2009 roku. Koalicjanci pokrzyczą na siebie, później zgodnie zagłosują "dla dobra IV RP" i po raz kolejny będziemy mieli nowych ministrów zamiast nowych wyborów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.