Facebook Google+ Twitter

Rabbi Pecarić o homoseksualnym równouprawnieniu

Do rabbiego Pecarića na krakowskim Kazimierzu przybyło swego czasu kilkoro poszukujących wiary gejów, lesbijek i feministek. Wywiązała się zapalczywa dyskusja.

 / Fot. laradanielle, Flickr Żydowski lider bronił małżeństwa kobiety i mężczyzny przed jednopłciowym partnerstwem.

- Przed Bogiem wszyscy jesteśmy tacy sami, równi - przekonywali rabina młodzi ludzie. - O nie, będziemy mężczyzną i kobietą - tłumaczył duchowny. - Bóg nam dał seksualność i nie będziemy się jej wypierać ani przed nim, ani przed ludźmi - ripostowała Eve.

- Nie musisz się wypierać czegokolwiek, ale nie każdy zegar trzeba nakręcać - mówił rebe. - To mam czekać aż zardzewieję? - broniła się dziewczyna. - Jeżeli wskazówki zegara biegnąc do tyłu, miałyby cię wprowadzić w błąd, to lepiej, żeby on stał w miejscu - tłumaczył dalej rabin. - Nieprawda, potrafimy wszystko, co potrafią heteroseksualni i jedyna otwarta dla Ameryki droga wiedzie przez równouprawnienie. Nie będziemy obywatelami drugiej kategorii, jak kiedyś czarni - wykrzyczała Susan.

Rabin, który jest wysokim, postawnym mężczyzną poprosił, żeby obie kobiety stanęły z nim w równym rzędzie i wyciągnęły rękę po kubek wody, który postawił naprzeciw. Dziewczyny nie zdołały go dosięgnąć. Wtedy rabin im odpowiedział: Nie możecie się pogodzić z tym, że nie sięgacie waszymi dłońmi tak daleko jak ja. Dlatego chcecie mi je uciąć?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.