Facebook Google+ Twitter

Rabini skazali na ukamienowanie psa. Był wcieleniem prawnika

Przykazań bożych jest 10. Za mało. Brakuje choćby takiego, które by nakazywało zachować człowieczeństwo. Tymczasem w Jerozolimie sąd rabinów skazał na ukamienowanie psa.

W Jerozolimie sąd rabinów skazał na ukamienowanie psa. Podejrzewa się go o bycie kolejnym wcieleniem prawnika, który ok. 20 lat temu znieważył sędziów. Jak donosi BBC, zwierzę podobno uciekło zanim wyrok został wykonany.

Dziś rano ten "nius" skutecznie zastąpił mi poranną kawę. Bo i jakże się tu nie obudzić czytając podobne doniesienia? Ja wiem, że religia i te sprawy. Poza tym w judaizmie pies jest uznawany za zwierzę nieczyste. No a jeśli na dodatek istnieje podejrzenie, iż ów pies jest kolejnym wcieleniem prawnika, który niegdyś znieważył sędziów, nie ma przebacz - na pohybel!

Bardzo jestem ciekawa, czy sędziowie dali oskarżonemu możliwość obrony i czy został on przesłuchany... No tak - ja się naśmiewam a sprawa jest poważna. Powiedziałabym, że nawet bardzo poważna. Mamy XXI wiek, nauka goni jak oszalała. Ale po drugiej stronie lustra czas się chyba cofa. Aż trudno mi uwierzyć, że w naszych czasach taki wyrok w ogóle może mieć miejsce. Domyślam się też, że ów sąd nie ma ważniejszych spraw do rozpatrzenia. W końcu żyjemy w świecie, gdzie nie ma konfliktów i skazanie psa, który przecież może być inkarnacją aroganckiego prawnika jest sprawą pierwszej ważności.

Dokąd zmierzamy? Dokąd zmierza człowiek? Gdzie jest granica między religią i zdrowym rozsądkiem, nauką? Dlaczego zabijanie zdaje się sprawiać człowiekowi taką przyjemność? To zdecydowanie jedna z cech, która odróżnia nas od zwierząt, bo one - w przeciwieństwie do człowieka - nie zabijają dla przyjemności. Po przeczytaniu artykułu na stronie BBC, w mojej głowie zakłębiło się od pytań. Tylko gdzie szukać odpowiedzi?

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.