Facebook Google+ Twitter

Rachmistrz spisowy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-12-17 10:17

Kandydat na rachmistrza spisowego musi mieć ukończone 18 lat oraz posiadać co najmniej średnie wykształcenie.

Dodatkowo powinien być w pełni sprawny fizycznie, posiadać umiejętności interpersonalne, umożliwiające łatwe nawiązywanie kontaktów oraz sprawne komunikowanie się z respondentami. Osoba taka powinna także wzbudzać zaufanie, być asertywna, uprzejma, cierpliwa. Niezbędna jest także umiejętność radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych.

Kandydaci na rachmistrzów muszą złożyć oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych i niekaralności za przestępstwo popełnione umyślnie (w tym przestępstwo skarbowe). Do obowiązków kandydata na rachmistrza spisowego należą m.in.: wzięcie udziału w szkoleniu z zakresu metodologii i organizacji spisu oraz w warsztatach nt. posługiwania się terminalami i zainstalowanymi na nich aplikacjami, wykazanie się odpowiednią wiedzą podczas egzaminu kończącego szkolenie, przestrzeganie obowiązku zachowania tajemnicy statystycznej, odpowiedzialność za powierzony sprzęt.

Kandydat, który nie weźmie udziału w całości szkolenia, nie może przystąpić do egzaminu kończącego szkolenie. Rachmistrz powinien być osobą dyspozycyjną, ponieważ praca może trwać nawet ponad 3 miesiące (nie zalecane jest więc, aby rachmistrzami były osoby zatrudnione w pełnym wymiarze czasu pracy).

Źródło: www.stat.gov.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Marian
  • Marian
  • 04.03.2011 21:56

"Kandydat, który nie weźmie udziału w całości szkolenia, nie może przystąpić do egzaminu kończącego szkolenie. Rachmistrz powinien być osobą dyspozycyjną, ponieważ praca może trwać nawet ponad 3 miesiące (nie zalecane jest więc, aby rachmistrzami były osoby zatrudnione w pełnym wymiarze czasu pracy)"
Jeśli chodzi o ten wymóg to w Gminie Bystrzyca Kłodzka się tego nie przestrzega!!! Mało tego, że na rachmistrzów wybrano "po znajomości" to jeszcze pracowników Gminy i członków ich rodzin! Większość z nich
to ludzie pracujący na pełny etat! A tylu bezrobotnych!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Polsce spis powszechny ma być przeprowadzony w 2011 r. Poganie widzą w tym szanse na zaznaczenie swojej obecności i przywrócenie znaczenia rodzimych, etnicznych, słowiańskich wierzeń.

Piszą oni na swych stronach: "Przeprowadzone wstępnie badania pokazują, że najczęściej udzielanymi odpowiedziami będą "Poganin" (wśród grup reprezentujących inne niż konkretnie słowiańskie wierzenia etniczne) oraz "Rodzimowierca słowiański" (wśród grup reprezentujących słowiańskie wierzenia etniczne). Warto przy tym jednak pamiętać, że działając wspólnie (konsolidując szeroko rozumiane środowisko pogańskie) zyskać mogą wszyscy i to znacznie więcej... Wychodząc z inicjatywą, w porozumieniu z innymi podobnymi nam środowiskami, proponujemy rozwiązanie wypracowane na drodze kompromisu... Odpowiedź złożoną z części głównej (ogólnej) i opisowej (uściślającej) - w naszym przypadku, grup reprezentujących słowiańskie wierzenia etniczne, konkretnie: Poganin (rodzimowiwerca słowiański). W ten sposób zwiększamy zarówno grupę społeczną jaka stanowią wszyscy polscy poganie, a jednocześnie nie rezygnujemy z precyzyjnego samookreślenia... Działajmy wspólnie!

Chcesz by nasza mniejszość wyznaniowa realnie zaakcentowała swoje istnienie?
Głosuj z nami deklarując się jako Poganin (Rodzimowierca słowiański)!"

http://www.rkp.w.activ.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=58&Itemid=12

Komentarz został ukrytyrozwiń

Więcej o samym spisie: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.