Facebook Google+ Twitter

"Rachunek kamieni" - wielkopostne zamyślenie przy poezji i muzyce

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-23 18:07

Teksty Romana Brandstaettera czytać będzie Włodzimierz Galicki, na saksofonie zagra Piotr Baron. Spotkanie odbędzie się 27 marca (sobota) o godz. 17.00, w klasztorze OO. Dominikanów w Łodzi ul. Zielona 13.

To spotkanie to inicjatywa dwóch tercjarzy dominikańskich, czyli członków III Zakonu św. Dominika: Włodzimierza Galickiego z Fraterni gidelskiej pw. św. Zdzisławy z Moraw i Piotra Barona z wrocławskiej Fraterni pw. Najświętszego Imienia Maryji.

Włodzimierz Galicki pomysłodawca, szef artystyczny i od 4 lat współorganizator comiesięcznych spotkań z "Poezją w kamienicy" odbywających się w klasztorze oo. Dominikanów w Łodzi. Od 25 lat popularyzujący poezję, pracujący nad słowem, przygotowujący młodzież do konkursów recytatorskich, sam czytający poezję, twórca scenariuszy poetyckich, grup teatralnych, wieczorów literackich.

Piotr Baron w 1984 r. wygrał solistyczne Grand Prix na festiwalu San Sebastian Jazz Aldia w Hiszpanii. Współpracował z wszystkimi liczącymi się polskimi jazzmanami, takimi jak: Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski, Tomasz Stańko, Henryk Majewski, Henryk Miśkiewicz, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Jan Ptaszyn Wróblewski, z niemal wszystkimi europejskimi m.in. Bo Stief, Jasper Vant Hof, a także z gwiazdami jazzu z USA, takimi jak: Ray Charles, Art Farmer, Al Porcino, Billy Harper, David Murray, Kevin Mahogany, Victor Lewis, Roy Mc Curdy, John Hicks, Jon Meyer, Eddie Henderson, i wielu innymi.

Nagrał dotąd ponad 60 CD i LP (m. in. z Artem Farmerem, Eddiem Hendersonem, Victorem Lewisem i Johnem Hicksem) oraz 6 autorskich przedsięwzięć: "Take One" (1995), "Tango" (1996), "Blue Rain" (1997), "Bogurodzica" (2000) i nagrany w Nowym Jorku album "Reference" (2004). W kwietniu 2006, w studio No Sound w Pasadenie, nagrał kolejną płytę: "Salve Regina", na której obok Piotra grają Amerykanie: Ishmael "Wadada" Leo Smith trąbka, Darek "Oles" Oleszkiewicz kontrabas i Marvin "Smitty" Smith perkusja. Kolejnym albumem jest "Sanctus, Sanctus, Sanctus" (2008), nagrany w listopadzie 2007 wraz z Michałem Tokajem, Michałem Barańskim, Łukaszem Żytą oraz specjalnymi gośćmi: Natalią Niemen, Mieczysławem Szcześniakiem, Piotrem Wojtasikiem i Tomasem Celis Sanchezem.

Wykładowca wielu warsztatów muzycznych, nauczyciel saksofonu i teoretycznych przedmiotów jazzowych we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej I i II st. (od 1998), na Uniwersytecie Zielonogórskim (od 2007) i w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie (od 2008). W kwietniu 2004 i w marcu 2006 prowadził wykłady i zajęcia warsztatowe na uniwersytetach w USA (University California Irvine i California Institute Of The Arts in Valencia), a we wrześniu 2004 w Turcji (Bilkent University, Ankara). Nominowany trzykrotnie do nagrody Fryderyka jako jazzowy muzyk roku 2000, 2004 i 2008.

Zapraszamy!

Włodzimierz Galicki i Piotr Baron
Tekst opublikowany pierwotnie na stronie dziejesie.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.