Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1780 miejsce

Racibórz. Posła nie ma, w biurze hula wiatr. A tysiące złotych płyną?

Od ponad 2 miesięcy na stronie sejmowej widnieje oficjalna informacja o istnieniu biura poselskiego w Raciborzu. Wybrałam się na miejsce, żeby zobaczyć to nowe biuro. Nie zastałam ani siedziby, ani posła.

Ale tu już nie jest to takie oczywiste... / Fot. Barbara Mirosław KrzykałaCierpliwość bywa, jak podaje mądrość ludów, zaletą królów lub też, jak mówi inne przysłowie, wynagradzana. / Fot. .

W tym jednak przypadku monarsza przyszłość mi nie grozi, a jedyną nagrodą dla mojego czekania byłoby wejście do biura poselskiego, w którym zastałabym człowieka, na którego oddałam swój głos. Niestety, spotkało mnie rozczarowanie.

Zobacz, jak z dopalaczami walczyli w Raciborzu

12 stycznia wybrałam się z małżonkiem, aby w końcu z radością wejść do biuraNa stronie sejmowej biuro jest ....... ;) / Fot. B.M.K. poselskiego, o którego istnieniu informował portal raciborz.com.pl.

To, co zastałam, skrupulatnie udokumentowałam, fotografując niezbite dowody na to, że w biurowcu jeszcze nie ma żadnego biura. Na sejmowej stronie jest ono zatytułowane jako biuro podstawowe.

W okręgu nr 30 został wybrany jeden poseł - Piotr Chmielowski. Poza wizytą w biurze widmo w Raciborzu, nie ma innej możliwości skontaktowania się z nim. Tak więc mamy posła z biurem, którego jeszcze nie ma (a na które są dysponowane państwowe pieniądze), a sejmowa strona zamieszcza niesprawdzone informacje.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Lemoniadowy Joe
  • Lemoniadowy Joe
  • 17.01.2012 14:51

Zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora (Rozdział 4 INNE PRAWA I OBOWIĄZKI POSŁÓW I SENATORÓW art. 23 pkt 1) Poseł i senator tworzy biuro poselskie, (....) w celu obsługi swojej działalności w terenie. Idea stworzenia takiego biura poselskiego wiąże się przede wszystkim z ułatwieniem kontaktu wyborców z posłem. A jaki jest nr tel do biura ? A jaki jest mailowy adres biura ? Sytuacja jak z Vabanku Machulskiego:
Kwinto: Trudno cię znaleźć.
Duńczyk: Zbyt wielu szuka.
I zostaje ucho od śledzia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja nie ukrywam się i wszyscy widzą moje nazwisko. A PrzemO , boi się i ukrywa się pod pseudonimem..... Co ma do ukrycia ??????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze K !!
pod kryptonimem ,,PrzemO" ukrywa się osoba w poważnym stopniu odpowiedzialna za to biuro i jego obecny stan i jakość - kłopot w tym że PrzemO pobieżnie przeczytał pierwszą część artykułu, nie zajrzał do drugiej i w rozpędzie zaczął się na ślepo bronić, nie zdając sobie sprawy z tego, że pisze głupoty. Bo w drugiej części zamieściłam fotografię drzwi z numerem 202 i poza numerem nic na nich nie było. Ale ślepa wściekłość powodująca PrzemO zasłoniła mu oczy na niezbite fakty. Tak dzieje się gdy ktoś działa w ślepej furii, obnażony w swojej indolencji.
Biuro Jako podstawowe , nie mające w ogóle statusu w tym budynku, bez tabliczki na drzwiach, bez informacji o dyżurach. Ale Dla wtajemniczonych, bo Przemo np; wie kiedy jest to biuro widmo czynne, a reszta wyborców już nie musi, po kiego diabła - ważne że oddali swój głos na posła i niech się odwalą......... Poseł już na cztery najbliższe lata ich kompletnie nie potrzebuje. A już na pewno nie jest zainteresowany tym że ktoś może jego potrzebować...... Poseł ma kasę, ma ,,fuchę" na cztery lata i cały happy..... A najdziwniejsze jest to że Ruch Palikota toleruje takie egzemplaże u siebie......... a miało być tak fajnie :(

Komentarz został ukrytyrozwiń
PIotrK
  • PIotrK
  • 17.01.2012 10:41

Przemo, Posła w biurze moze nie być - co nie oznacza ze biur poselskie ma byc zamkniete - jesli jest to jedyne biuro i główne to powinno byc czynne codziennie i powinni byc tam pracownicy pana Posła.

A jeśli w cąłym budynku nie ma zadnej informacji ze jest tam biuro poselskie to dlaczegowidnieje informacja ze biuro jest działające ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po pierwsze wystarczy skończyć szkołę aby czytać ze zrozumieniem.A po drugie: Na 2 stronie artykułu jest zdjęcie drzwi z numerem 202 i jak wiadomo to numer podany na stronie sejmu jako numer lokalu pod którym rzekomo powinno znaleźć się biuro poselskie. tak więc cytuję: ,,A zdjęcie drzwi jest tylko zdjęciem drzwi, bez pewności czy to są te właściwe drzwi. A może to są Pani drzwi z domu?" świadczy o tym iż to PrzemO - cytuję: ,,niebezpiecznie zbliża się do stanu umysłowego, dla której rzekomo nie ma Pani tolerancji".

No cóż aby kogoś bronić za wszelką cenę trzeba robić to z używaniem szarych komórek, Myślenie nie boli - a ma kolosalną przyszłość.

Komentarz został ukrytyrozwiń
PrzemO
  • PrzemO
  • 16.01.2012 13:56

do B.M.K.: Szanowna Pani, brak tabliczki na drzwiach nie świadczy o nieistnieniu biura. Świadczy tylko o braku tabliczki. A zdjęcie drzwi jest tylko zdjęciem drzwi, bez pewności czy to są te właściwe drzwi. A może to są Pani drzwi z domu?
Pani "artykuł" niebezpiecznie zbliża się do stanu umysłowego, dla której rzekomo nie ma Pani tolerancji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

do PrzemO: jakie biuro ?? To Biuro widmo,nie ma żadnej tabliczki że istnieje w ogóle, więc o czym Ty mówisz człowieku ?? masz czarno na białym że tam nie ma żadnego biura ( ze zdjęciami włącznie ).

Komentarz został ukrytyrozwiń
PrzemO
  • PrzemO
  • 16.01.2012 10:39

12 stycznia 2012 roku nie mogło być posła w biurze w Raciborzu, bo w tym dniu były posiedzenia plenarne w Sejmie w WARSZAWIE. Każdy mieszkaniec regionu może odwiedzić biuro w każdy poniedziałek. A autorka artykułu wie, że biuro było w trakcie tworzenia, bo sama wcześniej bywała w powstającym biurze. I zawsze można skorzystać z windy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podnoszenie wysokości emerytur jest bardzo konieczne , gdyż wielu dzisiejszych emerytów chodzi po śmietnikach i szuka coś dla siebie do zjedzenia i do ubrania!!!
Podniesienie wieku emerytalnego niekoniecznie jest POTRZEBNE, gdyż przy dzisiejszym tempie życia i pracy wile osób nie dożywa do emerytury, umierając na zawał lub w następstwie chorób cywilizacyjnych....
Warto się tez zastanowić, dlaczego my Polacy mamy pracować dłużej , czy nie np. w imię pomocy dla Grecji i Włoch , krajów , które to mogą spowodować upadek euro - Polska nie ma takiej waluty jako środek płatniczy!!???

zapraszam do współpracy z www.fundacja-slawpol.eu

PREZYDENT SŁAWOMIR ZIEMBIŃSKI

Komentarz został ukrytyrozwiń
Niech Ci będzie Wojtek
  • Niech Ci będzie Wojtek
  • 14.01.2012 18:43

Tak więc mamy nowe coś - poseł consult

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.