Facebook Google+ Twitter

Racja i wygrana – w polskim rządzie rzecz sporna

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-07-27 17:22

Jeśli racja nie jest po stronie PiS to mamy do czynienia z dyktaturą lub totalitaryzmem, kiedy PiS ma rację lub mu się tak wydaje, to demokracja.

W sieci można znaleźć badania poparcia, z których wynika że PiS ma 70 proc. poparcia , a PO zaledwie 25 proc. Znaleźć też można wiele sugestii dotyczących tego dlaczego tak jest? Czy może jest to kwestia nabijania sobie statystyk przez PiS, z tego co można zauważyć pod takimi danymi pełno jest komentarzy internautów krytykujących nieprawdziwe, czy przesadzone informacje.

O jaki sukces chodzi? - To zdecydowany sukces Prawa i Sprawiedliwości. Trybunał orzekł, że wybory dwudniowe są niekonstytucyjne, co bardzo mocno podkreślaliśmy. Zakwestionowanie przez Trybunał Konstytucyjny przepisu dotyczącego dwudniowych wyborów oraz zakazu stosowania billboardów i spotów podczas kampanii wyborczej to sukces Prawa i Sprawiedliwości - uważa poseł PiS Mariusz Kamiński. Zwyciężyła demokracja. Czyżby? Z pięciu postulatów, które zgłosiło PO, PiS zaskarżył do Trybunału wszystkie- tylko do dwóch się przychylił. Przejawem demokracji, jest możliwość używania billboardów i spotów w telewizji, czyli bezpośredniego dotarcia do wyborców i przekazywania im swoich opinii. Szkoda tylko, że kampania zaczęła się zanim jeszcze do opinii publicznej wpłynęła informacja o terminie wyborów- którego dalej z resztą nie ma.

W ocenie PiS, Trybunał Konstytucyjny tą decyzją dał możliwość partiom opozycyjnym do szerszego docierania ze swoim programem do opinii publicznej. pokazał, także słuszność decyzji o zaskarżeniu tej ustawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.