Facebook Google+ Twitter

"Raczej nie będę więcej walczyć". Witalij Kliczko kończy karierę?

"Raczej nie będę więcej walczyć. W tej chwili jestem gotów zrezygnować z boksu i zająć się polityką" - powiedział Kliczko w rozmowie z ukraińską telewizją TSN.

 / Fot. Sławek, CC 2.0 / WikipediaPo walce z Chisorą obóz Kliczko zaprzeczał wszelkim doniesieniom o końcu kariery starszego z utalentowanych braci. Co innego możemy usłyszeć jednak w ostatnim wywiadzie. Przyczyną zakończenia ma być kontuzja barku, której mistrz świata nabawił się podczas 10-rundowego starcia z Brytyjczykiem afrykańskiego pochodzenia.

Warto przypomnieć, że po pokonaniu 11 grudnia 2004 roku Danny'ego Williamsa Kłyczko ogłosił zakończenie sportowej kariery. Jako bezpośredni powód, podał wtedy kontuzję pleców, leczonej jeszcze od spotkania z Chrisem Byrdem (12 lat temu). Wówczas Ukrainiec był lepszy, ale musiał uznać wyższość przeciwnika właśnie przez felerny uraz. Powrócił jednak na ring po kilkuletniej absencji 11 października 2008 roku

W swojej zawodowej karierze, Wtialij Kliczko stoczył 44 walki, z czego 40 wygrał przez nokaut, a przegrał dwie. Jest obecnym posiadaczem pasa WBC i byłym mistrzem WBO w wadze ciężkiej (obecnie pas ten posiada młodszy brat - Wladimir).

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

a to ci dopiero historia, ciekawe co na to naszTomasz Adamek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.