Facebook Google+ Twitter

Rada Bezpieczeństwa ONZ potępiła masakrę cywilów w Syrii

Rada Bezpieczeństwa ONZ stanowczo potępiła sobotnią akcję syryjskiej armii w miejscowości Hula, w wyniku której śmierć poniosło blisko 100 osób, w tym wiele kobiet i dzieci.

Rada Bezpieczeństwa ONZ w ostry sposób skrytykowała kwawą akcję syryjskiej armii, podkreślając jednocześnie, że "osoby odpowiedzialne za akty przemocy muszą zostać pociągnięte do odpowiedzialności". / Fot. Scazon/Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)/flickr.comNie milkną echa tragedii, która w piątek i sobotę rozegrała się w miejscowości Hula, niedaleko Hims na zachodzie Syrii. Według oficjalnych doniesień ONZ, w wyniku ostrzału artyleryjskiego syryjskiej armii zginęło tam ponad 90 osób, wliczając w to aż 30 dzieci w wieku poniżej 10 lat.

Jak napisano w oświadczeniu opublikowanym wczoraj wieczorem na stronach Organizacji Narodów Zjednoczonych, "członkowie Rady Bezpieczeństwa potępiają w najbardziej stanowczy sposób, potwierdzone przez obserwatorów ONZ, zabicie dziesiątek mężczyzn, kobiet i dzieci oraz okaleczenie kolejnych setek w miejscowości Hula(...)".

Przedstawiciele państw uczestniczących w nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa wyrazili także "głębokie współczucie" rodzinom ofiar, podkreślając przy tym zaniepokojenie sytuacją w Syrii.

"Takie oburzające użycie siły przeciwko ludności cywilnej stanowi naruszenie obowiązującego prawa międzynarodowego i zobowiązań rządu syryjskiego wynikających z rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ" - czytamy w dalszej części oświadczenia.

Rada wezwała strony konfliktu do zaprzestania stosowania siły, zaznaczając, że "osoby odpowiedzialne za akty przemocy muszą zostać pociągnięte do odpowiedzialności".

Krwawe starcia w Syrii trwają nieprzerwanie od marca ubiegłego roku. Sytuacji nie zmieniło wysłanie na miejsce blisko 150 obserwatorów ONZ. Według różnych źródeł, od momentu rozpoczęcia konfliktu śmierć poniosło już 11 tys. Syryjczyków.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No to odliczanie chyba czas zacząć. Pan Asad nie słyszał jak skończyli Kadafi, Husajn, Osama :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.