Facebook Google+ Twitter

Rada Europy ma dowody na więzienia CIA w Polsce

Komisarz Rady Europy posiada dowody na istnienie więzień CIA w Polsce, a krajowa prokuratura wciąż ich szuka. Czy Polska będzie musiała wystąpić z Rady Europy?

komisarz praw człowieka  Rady Europy Thomas Hammarberg / Fot. http://www.unicef.org/rightsite/364_537.htm4 października Superwizjer TVN przedstawił wywiad z Thomasem Hommarbergiem. Jego tematem była sprawa więzień amerykańskich w Polsce.

Thommas Hommarberg, który w Radzie Europy od kilku lat jest komisarzem praw człowieka, w sposób jednoznaczny wskazał na istnienie takich więzień. Zaoferował również pomoc polskiej prokuraturze w zakończeniu dochodzenia w tej sprawie. Oświadczył, że w posiadaniu Rady Europy znajdują się dane osób przetrzymywanych na terytorium Polski, daty ich przywiezienia do Polski, jak i ich wywiezienia z naszego kraju.

Prokuratura polska prowadzi śledztwo w sprawie takich miejsc na terytorium Polski. Nie jest ono prowadzone przeciwko konkretnym osobom.

T. Hammarberg z Radosławem Sikorskim: na czym polega polityka zagraniczna ? / Fot. http://www.msz.gov.pl/Minister,of,Foreign,Affairs,,Radoslaw,Sikorski,,meets,Thomas,Hammarberg,,Council,of,Europe,Commissioner,for,Human,Rights,17902.hWedług oświadczenia Thommasa Hommarberga istotne jest w całej sprawie poznanie osób odpowiedzialnych za zorganizowanie więzień CIA na terytorium Polski. Hommarberg nie wypowiedział się na temat możliwości przedawnienia sprawy.

Rada Europy jest niezależną międzyrządową organizacją istniejącą obok Unii Europejskiej i zrzeszającą państwa nie tylko z obszaru Europy i Unii Europejskiej. Jedną z bardziej znanych instytucji jest Europejski Trybunał Praw Człowieka.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Trafiłem na inny materiał związany ze sprawą: http://kulturaliberalna.pl/
Może też warto rzucić okiem: - BODNAR, KRZYKOWSKI, PINIOR, KAMIŃSKI, WIZNER: Łajdactwo zamiecione pod dywan? Tajne więzienia CIA a sprawa polska,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do pozostałej części Pana komentarza , panie Grzegorzu, nie odnoszę się, bo możemy mieć różne poglądy na ten temat. Ja wyraziłem tylko swój.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, moje skasowanie tamtego komentarza było jedynie aktem protestu przeciw uogólnieniu zastosowanemu przez osobę podpisaną "helmut kryger". Wiem, że są Polacy-idioci, Polacy-świnie, złodzieje, pijacy, i "szmaty"-jak to napisał pan "helmut kryger", ale ja do nich nie należę. Gdyby napisał , "Niektórzy Polacy....", to nie protestowałbym na pewno. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomaszu, nie wiem czemu ukrywa Pan komentarze. Helmut z pewnością jest rozżalony całą sytuacja i zdaje sobie sprawę, że tekst nie opisuje działań wszystkich Polaków, podobnie jak my nie uważamy, że wszyscy Krzyżacy byli szmatami. Ciekawe jest również, że ci źli Polacy ukrywając prawdę, nie działają w interesie Polski lecz wzmacniają jej konkurentów i nieprzyjaciół również po drugiej stronie Odry. Oczywiście, jak widzimy, Helmut do nich nie należy. Stąd moje oburzenie, Panie Tomaszu Petry. Pozwolę więc sobie przywrócić komentarz Helmuta Krygera, gdyż sam uważam, że Ci którzy są odpowiedzialni za temat poruszony w tekście to rzeczywiście szmaty i dawniej byliby co najmniej skazani na banicję za zdradę stanu.
Rozumiem, że niezawisłość i suwerenność Państwa i narodu przypisuje Pan tylko CIA i USA. Gratuluję, Panie Tomaszu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegrzu, ale kogo użyczający mieli pytać o pozwolenie, skoro akcja była tajna? Musiała być tajna. A władze kręcą? Kręcą, bowiem nie wiedziały, jak się zachować w obliczu wywołanej niepotrzebnie nagonki. Nasze media, robiąc z tego sensację, zwróciły uwagę terrorystów na Polskę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nikt nie broni tu terrorystów. Chodzi raczej o nielegalne użyczanie pomieszczeń CIA i o to, że wszelkie polskie władze kręcą w tej sprawie jak tylko można.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polska jest sojusznikiem Stanów Zjednoczonych w walce z terroryzmem. Terrorystyczne organizacje nie mają żadnych skrupułów w realizacji swoich celów, ich działanie pozbawione jest jakichkolwiek zasad humanitarnych obowiązujących w cywilizowanym świecie. Nie rozumiem więc, dlaczego bierze się je w obronę. Jeżeli przez krótki okres było w Polsce takie tajne więzienie, to nie widzę powodów, by w tej sprawie prowadzić dochodzenie. Widocznie sytuacja tego wymagała, a na pewno bezpieczeństwo wielu ludzi. Czyje interesy reprezentuje w końcu Europejski Trybunał Praw Człowieka - terrorystów, czy cywilizowanego świata? Ostatecznie, badać można problem stosowania wymyślnych tortur, ale nie fakt "wypożyczenia" przez polskie władze pomieszczeń na chwilowe przetrzymanie niebezpiecznych ludzi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polak był szmatą, jest szmatą i będzie szmatą taka już jego natura. Przykre to panowie i panie ale prawdziwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedy śp. Lepper na ten temat pisał oraz głosił to go zniszczono. A potem dziwota , że na świecie pisze o "polskich obozach".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.