Facebook Google+ Twitter

Rada Europy rozpoczęła kampanię propagowania praw dziecka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-09 21:53

Rada Europy i władze Strasburga rozpoczęły szeroką kampanię propagowania praw dziecka. Broszurę "Mam swoje prawa" otrzyma ponad 25 tysięcy dzieci w wieku szkolnym.

Kampanię zainaugurowali zastępca sekretarza generalnego Rady Europy Maud de Boer-Buquicchio wraz z prezydentem miasta. Broszura, która w przystępny sposób tłumaczy prawa dziecka, rozdawana będzie we wszystkich szkołach w Alzacji.

Informuje ona, że jeśli ktoś nie ukończył 18 lat to przysługują mu specjalne prawa. Odpowiada na pytania, jak należy zachować się w określonych sytuacjach i przypomina, że dzieci chroni Konwencja Praw Dziecka.

Moud de Boer-Buquicchio powiedziała, wpływ na kształt broszury miał zamordowany przez nazistów Janusz Korczak. Dostrzegł on bowiem, że dziecko też ma prawa człowieka i próbował przekonać o tym dorosłych.

Głównym przesłaniem jego dzieł był szacunek dla dziecka. Uważał, że dzieci mają prawo do własnego zdania, a dorośli powinni go wysłuchać. Stanowczo sprzeciwiał się przemocy wobec najmłodszych. Także Konwencja jest w tej kwestii jednoznaczna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.