Facebook Google+ Twitter

Rada Europy zatwierdziła kandydatów na sekretarza generalnego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-12 13:31

Komitet Ministrów Rady Europy na sesji w Madrycie zatwierdził ostatecznie listę kandydatów na stanowisko sekretarza generalnego tej największej europejskiej organizacji. Jednym z dwóch kandydatów jest przedstawiciel Polski - były premier Włodzimierz Cimoszewicz.

Komitet Ministrów, w którym zasiadają szefowie dyplomacji 47 państw członkowskich, zatwierdził dwóch preferowanych kandydatów na stanowisko sekretarza generalnego; obok Włodzimierza Cimoszewicza jest to Thornbiorn Jaglan -
były premier norweskiego rządu.

Ministrowie nie przychylili się do apelu Zgromadzenia Parlamentarnego, które w przyjętej rezolucji domagało się rozszerzenia listy o dwóch odrzuconych wcześniej kandydatów, członków Zgromadzenia. Dokonany wybór przekreślił całkowicie szanse belgijskiego chadeka Luca van den Brande oraz węgierskiego liberała Matyasa Eoersi.

Pod koniec czerwca w tajnym głosowaniu Zgromadzenie Parlamentarne, w którym zasiadają przedstawiciele narodowych parlamentów, dokona wyboru osoby, która kierować będzie Organizacją po ustępującym Brytyjczyku Terry'm Davisie. Zgromadzenie Parlamentarne zapowiada protest i opóźnienie terminu wyborów.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.