Facebook Google+ Twitter

Rada Ministrów debatowała nad brakującym przecinkiem w ustawie

Wczoraj rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o towarach paczkowanych. Zmiana będzie polegała na dopisaniu jednego przecinka. Wszystko przez błąd, jaki powstał w senacie. Teraz przecinkiem zajmie się sejm, senat i prezydent.

To, które towary mają być paczkowane i w jakich opakowaniach, reguluje uchwalona 7 maja 2009 roku ustawa o towarach paczkowanych. Przepisy weszły w życie 30 czerwca ubiegłego roku i pewnie nikt, oprócz zainteresowanych producentów i handlowców, nie zajmowałby się nimi dzisiaj, gdyby nie brakujący przecinek w artykule 20.

Wskazano w nim pomieszczenie paczkującego towary na zlecenie importera, jako miejsce, gdzie może być przeprowadzona kontrola. Brakujący przecinek w określeniu podmiotu paczkującego spowodował, że powstała nowa kategoria "paczkującego na zlecenie importera", a taki podmiot nie ma styczności z polskim rynkiem i tym samym nie mogą być nakładane na niego jakiekolwiek obowiązki ustawowe.

Cała ta sytuacja spowodowana została w czasie ubiegłorocznych prac nad ustawą w Senacie, gdzie wskutek błędu zniknął jeden znak interpunkcyjny. Rada Ministrów postawiła więc przecinek tam, gdzie trzeba i przyjęła projekt nowelizacji uchwały. Teraz, jak każdy inny projekt, trafi on do Marszałka Sejmu i przejdzie cały proces legislacyjny w parlamencie. Na końcu ustawę podpisze Prezydent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.