Facebook Google+ Twitter

Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej ogłosi nowy konkurs na zarząd spółki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-09 18:17

Rada Nadzorcza TVP ogłosi konkurs na dokończenie obecnej kadencji i kolejną, czteroletnią kadencję zarządu spółki. Na poprzednim posiedzeniu 3 listopada Rada unieważniła konkurs na władze Telewizji Polskiej. Powodem była formuła konkursu, według której nowy zarząd sprawowałby władzę tylko parę miesięcy do zakończenia zapoczątkowanej w 2006 roku jeszcze przez Jana Dworaka czteroletniej kadencji.

O 17 Rada zebrała się ponownie i podejmie uchwałę o ogłoszeniu postępowania kwalifikacyjnego na funkcję prezesa oraz trzech członków zarządu na dokończenie tej kadencji i na nową pełną, czteroletnią kadencję. - Nie będzie się dwa razy wybierać - tłumaczy przewodniczący Rady Nadzorczej Bogusław Szwedo.

W komunikacie wyjaśniono, że podjęte przez Radę Nadzorczą decyzje wynikają z poczucia odpowiedzialności za stabilność zarządzania spółką, dążenia do zapewnienia warunków dla budowy długoterminowej strategii spółki, utrzymania dobrej kondycji finansowej spółki oraz z troski o zachowanie przez TVP S. A. pozycji lidera na rynku medialnym w Polsce.

Ogłoszenie o konkursie ukaże się w czwartek w "Rzeczypospolitej". Od tego momentu kandydaci do zarządu mają dwa tygodnie na nadesłanie swoich zgłoszeń. Rada nadzorcza otworzy koperty ze zgłoszeniami 27 listopada.

W trakcie tej kadencji kilkakrotnie już zmieniali się prezesi lub p. o . prezesa. Stanowisko to zajmowali Jan Dworak, Bronisław Wildstein, Andrzej Urbański, Piotr Farfał, Bogusław Szwedo, a obecnie Tomasz Szatkowski.

Bogusław Szwedo na ostatnim posiedzeniu Rady Nadzorczej zrezygnował z funkcji p. o. prezesa Telewizji Polskiej. Według komunikatu biura prasowego TVP, rezygnacja była podyktowana względami osobistymi. Tym samym Bogusław Szwedo objął ponownie funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej. Aby zapewnić ciągłość funkcjonowania spółki, Rada Nadzorcza TVP powierzyła obowiązki Prezesa Zarządu Tomaszowi Szatkowskiemu. Będzie on kierował spółką przez 3 miesiące, nie dłużej jednak niż do czasu wyłonienia nowego Zarządu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.