Facebook Google+ Twitter

Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej unieważniła konkurs na zarząd spółki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-03 22:55

Powodem była formuła konkursu, według której nowy zarząd sprawowałby władzę tylko parę miesięcy do zakończenia zapoczątkowanej w 2006 roku jeszcze przez Jana Dworaka czteroletniej kadencji.

W najbliższy poniedziałek Rada zbierze się ponownie i podejmie uchwałę o ogłoszeniu postępowania kwalifikacyjnego na funkcję prezesa oraz członków zarządu na pełną, czteroletnią kadencję.

- Podjęte przez Radę Nadzorczą decyzje wynikają z poczucia odpowiedzialności za stabilność zarządzania spółką, dążenia do zapewnienia warunków dla budowy długoterminowej strategii Spółki, utrzymania dobrej kondycji finansowej spółki oraz z troski o zachowanie przez TVP S. A. pozycji lidera na rynku medialnym w Polsce - napisano w komunikacie po posiedzeniu Rady.

W trakcie tej kadencji kilkakrotnie już zmieniali się prezesi lub p. o . prezesa. Stanowisko to zajmowali Jan Dworak, Bronisław Wildstein, Andrzej Urbański, Piotr Farfał, a do dzisiaj Bogusław Szwedo.

Ten ostatni na dzisiejszym posiedzeniu Rady Nadzorczej zrezygnował z funkcji p. o. prezesa Telewizji Polskiej. Według komunikatu biura prasowego TVP, rezygnacja była podyktowana względami osobistymi.

Tym samym Bogusław Szwedo objął ponownie funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej. Aby zapewnić ciągłość funkcjonowania spółki, Rada Nadzorcza TVP powierzyła obowiązki Prezesa Zarządu Tomaszowi Szatkowskiemu. Będzie on kierował spółką przez 3 miesiące, nie dłużej jednak niż do czasu wyłonienia nowego Zarządu.

Nowy p. o. prezesa TVP Tomasz Szatkowski to prawnik, były przewodniczący rady nadzorczej Bemaru, związany z Prawem i Sprawiedliwoscią. Od lipca br. jest członkiem Rady Nadzorczej TVP. S.A.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.