Facebook Google+ Twitter

Rada (Nie)Etyki Mediów? Maciej Iłowiecki ma dość i odchodzi

Maciej Iłowiecki odchodzi z Rady Etyki Mediów. Były prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich nie jest zadowolony z polityki REM wobec niektórych dziennikarzy.

Sonda

Jak oceniasz działalność REM w ostatnim czasie?

Maciej Iłowiecki / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiMaciej Iłowiecki jest oburzony zachowaniem Rady, która m.in. toleruje chamstwo i "usprawiedliwia wszelkie zachowania dziennikarzy". Rada Etyki Mediów powinna piętnować wszelkie formy plotkarstwa i donosicielstwa, agresji, stronniczości oraz zaniedbywania powinności edukacyjnych. W Jego ocenie Rada przestała realizować właściwie te zadania.

Były prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich uważa także, że Nergal (juror programu muzycznego TVP 2 "The Voice of Poland") drwi publicznie z symboli religijnych oraz reprezentuje zachowania antysemickie.
"Jego przydomek "Holocausto" jest wyrazem antysemityzmu - obraża Żydów żyjących i tych, którzy zostali wymordowani, a także tych, którzy zginęli z nimi i za nich" - oświadczył Iłowiecki.

Czytaj również: Lis czy Kaczyński? Kto wygrał tę "debatę"?

Maciej Iłowiecki nie jest także zadowolony z tego, że Rada nie dopatrzyła się złamania zasad zawodu etyki dziennikarza przez Tomasza Lisa, w trakcie programu przedwyborczego z udziałem Jarosława Kaczyńskiego w TVP 2.

Ryszard Bańkowicz (obecny przewodniczący REM) odpiera zarzuty.
"Rada nie jest od tego, by moralizować i pouczać dziennikarzy z poczuciem wyższości, ale od kontroli, czy nie doszło do złamania zasad etyki. Jeśli nie, nie piętnuje dziennikarzy i wskazuje autorom skarg, że są w błędzie" - przekonuje.

Czytaj także: Lis do Rady Etyki Mediów. "Nie odprowadził Kaczyńskiego do drzwi"

Bańkowicz dodaje także, że Iłowiecki uczestniczył w posiedzeniu Rady, podczas którego wypracowano stanowisko instytucji w sprawie zatrudnienia Nergala w programie "The Voice of Poland". Wówczas nie zgłosił On zdania odrębnego.

Źródło

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (31):

Sortuj komentarze:

Janina
  • Janina
  • 23.10.2011 16:33

Gratulacje Panie Macieju- z szacunkiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bogdan
  • bogdan
  • 23.10.2011 12:29

Pan Ilowiecki z racji swojego wieku powinien być na Emeryturze. nie Jemu określać Kto i Co ma oglądać . Jeżeli Mu się To nie podoba niech zabiera swoje zabawki i do KRUCHTY. Nie jestem Zadnym Nawiedzonym ale jak czytam p...doły to aż Mnie ponosi. Razem z Kościołem Nawidzeni przyczepili się do Darskigo jak Pchły do kundla aby Go ZAGRYŻDZ. Niema się czemu dziwić taka jest mentalność Narodu Katolickiego jakim są POLACY. Tacy sami zrobili się Nasi Politycy , za grosz wychowania nie mówiąc o ETYCE. Czasami t.zwany Kmiotek Ma wiecej kultury osobistej niż byle jaki Wykrztałciuch.
Pozdrowienia...

Komentarz został ukrytyrozwiń
polska4ever
  • polska4ever
  • 23.10.2011 12:24

@Lancet
Te retoryke juz znamy. Agresja, nienawisc, klamstwa wobec PiSu.
Odkad na czele RPM stanal czlowiek Partii Oszustow, zamienila sie ona w tube propagandowa Partii Oszustow oraz czescia przemyslu nienawisci, zaklamania i manipulacji wobec PiSu.
Media lamia podstawowe zasady dziennikarstwa, ale RPM nie doszukuje sie w tym nic zlego, ani zadnej szkodliwosci spolecznej (wzorem zawislych sadow), no chyba ze sprawa dotyczy Gazety Polskiej czy Naszego Dziennika.

Komentarz został ukrytyrozwiń
polska4ever
  • polska4ever
  • 23.10.2011 12:20

Partia Oszustow sfalszowala po raz kolejny wybory.
Ta sbcka banda miala nieprawny dostep do systemu liczenia glosow, co udowodnil przypadek polskiego ambasadora w Kanadzie.
Rowniez wpadka TVN w dniu wyborow, ktory mimo ogloszenia zwyciestwa Partii Oszustow nadal pokazywal w tle prawdziwe wyniki wyborow, co mozna znalezc na YUOTUBE.
Oj Polaczki, dajecie sie brac od tylu, i za kazdym razem lykacie klamstwo, ze to dla waszego dobra.
Przebudzenie bedzie tragiczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
polska4ever
  • polska4ever
  • 23.10.2011 12:14

To juz nie jest zadna rada etyki, ale tuba propagandowa Partii Oszustow. Lis zgodnie ze zleceniem ryzego Niemczura mial za zadanie pograzyc Kaczynskiego, ale jest po prostu za durny, wiec nic z tego nie wyszlo. Polacy mieli sie natomiast okazje przekonac, komu sluzy ta sbcka kanalia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria Lach
  • Maria Lach
  • 23.10.2011 09:36

Lis zachował się poniżej krytyki prowadząc ten żałosny "wywiad". Co to wspólnego z niewzależnym dziennikarstwem ? Chamstwo winno być piętnowane i RP nie tylko winna była go potepić, ale i spowodować, by go wylali, z miejsca z TVP.Wiedziałam, ze mu włos z głowy nie spadnie ! Wszak jest tubą PO !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janina Halska
  • Janina Halska
  • 23.10.2011 09:29

Cały czas podkreśla się, jak to sromotnie przegrał PiS z PO ! to śmieszne, rożnica była minimalna, zwazywszy, jakie siły polityczne medialne, pracowały na rzecz PO, by tę batalię wygrała. Nadto Polacy z zagranicy (szczególnie osiedleni, pracujący w Niemczech, gremialnie staneli po stronie "pokrzywdzonej" Merkel . Tu, rzeczywiście, Kaczyński popełnił błąd), w wiekszości poparli tego fałszywie uśmiechnietego Tuska, a nie PO, i tyle. Grzmią tylko, by podkreslić triumf zwycięzców . Nie na długo, zapewniam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jacek kosinski
  • jacek kosinski
  • 23.10.2011 09:25

niech idzie do trwam ..i nie robi pisowskiej;katolickiej nagonki mam juz dosyc polityki w zyciu publicznym a pozatym to jest publiczna tv ...i wara od tego kto tam ma byc

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 21.10.2011 18:19

rada etyki po prostu uwaza ze wiekszosc spoleczenstwa to kretyni nie majacy pojecia o niczym.Nie zaowaza nawet braku niezaleznego dziennikarstwa byle tylko lecialy seriale i tok showy.A po ostatnich wyborach wydaje mi sie ze moga miec racje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 21.10.2011 18:06

A ty kim jesteś ? @ czyt . Takim samym niebieskim jak większość . Brakuje odwagi na ujawnienie ? Czy mamy pisać peany na temat PiS -u ? no nie da się - nie ma tematów do pochwały partii , która przegrała 6 -te wybory.