Facebook Google+ Twitter

Rada Polityczna PiS: Kaczyński atakuje rząd Tuska

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-28 16:32

Jarosław Kaczyński zarzuca rządowi uprawianie propagandy w walce z kryzysem i apeluje o podjęcie realnych działań.

Otwierając Radą Polityczną PiS, prezes partii, podsumował wysiłki gabinetu Donalda Tuska mające na celu ograniczenie skutków spowolnienia gospodarczego.

Były premier przypominał, że jeszcze do grudnia rząd głosił, iż nie ma kryzysu i krytykował tych, którzy twierdzili inaczej. Jarosław Kaczyński zarzucił rządowemu planowi stabilizacyjnemu brak wiarygodności. Wskazał tu między innymi na zapowiedź większego wykorzystania funduszy europejskich w sytuacji, gdy rząd ma z tym kłopoty.

Szef PiS ocenił, że znalezienie w ciągu kilka dni 20 miliardów oszczędności w budżecie, jak to stało się niedawno, to akcja propagandowa. "W ten sposób nie da się przygotować realnych oszczędności."- mówił prezes Kaczyński.

Były szef rządu skrytykował również premiera za chęć szybkiego wprowadzenia Polski do strefy euro. Zdaniem Kaczyńskiego, rząd chce, by euro stało się "nowym cudem", którym będą tłumaczone działania rządu. Według Jarosława Kaczyńskiego, zapowiedź wprowadzenia wspólnej waluty może być niebezpieczna dla polskiej gospodarki, z uwagi na możliwość ataków spekulacyjnego na złotego, który znajdzie się w tak zwanym korytarzu walutowym ERM-2.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.