Facebook Google+ Twitter

Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-24 17:53

Stopy procentowe w dół. Tak jak się spodziewała większość analityków, Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe o ćwierć punktu procentowego. Od jutra decyzją Rady najważniejsza stopa referencyjna będzie wynosiła 3 i pół procent, czyli najniżej od początku transformacji.

Rada Polityki Pieniężnej zwraca uwagę, że w II kwartale tego roku aktywność gospodarcza w Polsce utrzymywała się na niskim poziomie, o czym świadczy między innymi spadek produkcji przemysłowej.

Jednocześnie część wskaźników okazała się lepsza od oczekiwań, pewnej poprawie uległy nastroje przedsiebiorstw i gospodarstw domowych, choć nadal kształtują się one na niskim poziomie. W dalszym ciągu pogarszała się sytuacja na rynku pracy - następował spadek zatrudnienia w przedsiębiorstwach oraz wzrost bezrobocia.

W ocenie Rady, w najbliższych miesiącach inflacja prawdopodobnie się obniży, choć nadal będzie kształtować na podwyższonym poziomie, głównie ze względu na relatywnie wysoki roczny wskaźnik cen żywności oraz cen regulowanych, w tym przede wszystkim energii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.