Facebook Google+ Twitter

Rada Powiatu Sieradzkiego naruszyła prawo?

Czy uda się władzom powiatu sieradzkiego przeprowadzić innowacyjną likwidację Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Męckiej Woli poprzez zaprzestanie naboru? Łódzki Kurator Oświaty już zawiadomił Wojewodę o naruszeniu prawa przez rajców

Screen wydarzenia na Facebooku: STOP LIKWIDACJI ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W MĘCKIEJ WOLI / Fot. Karol Rajewski7 marca 2013 roku Rada Powiatu Sieradzkiego głosami koalicji (PSL, SLD) pomimo protestu ponad 1200 osób na Facebooku i interwencji 7 Parlamentarzystów z PiS, PO, SLD, RP i PSL, przyjęła uchwałę dotyczącą planu sieci publicznych szkół ponadgimnazjalnych na rok 2013/2014, która zakładała zaprzestanie naboru do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Męckiej Woli (woj.łódzkie).

Tajemniczy pośpiech i podstępny sposób na likwidację placówki oświatowej nie uszedł uwadze radnych z PiS, którzy mało tego, że byli przeciwko tej uchwale to jeszcze poinformowali radę, że jest ona niezgodna z prawem i złożyli wniosek o zdjęcie jej z porządku obrad. Koalicja rządząca była jednak nieugięta w swoim postanowieniu.
Sprawą zainteresował się również Łódzki Kuratora Oświaty Pan Jan Kamiński, który zawiadomił Wojewodę o tym, iż przy podejmowaniu uchwały doszło do naruszenia prawa. Kurator wskazał, że rada podejmując uchwałę przekroczyła zakres normy kompetencyjnej. Wojewoda Łódzki Pani Jolanta Chełmińska natychmiast wszczęła postępowanie z urzędu w tej sprawie.

Jak informuje regionalny portal informacyjny " www.nasze.fm", wicestarosta sieradzki Zbigniew Krasiński nie zgadza się ani z zarzutami kuratora ani wojewody - "Kurator przyjął interpretację, że brak naboru do szkoły, to rozpoczęcie procesu likwidacji. Myśmy procesu likwidacji nie rozpoczęli bo działań likwidacyjnych nie było.
Przez 10 lat takie uchwały były przesyłane do wiadomości kuratora i wojewody i nigdy nie spotkały się z negatywną opinią albo uwagami. Akceptowali to nasi prawnicy i ci na szczeblu wojewódzkim"- mówił wicestarosta. Wicestarosta powiedział, że jeśli wojewoda uchyli uchwałę radnych to wówczas starostwo powoła się tylko na uchwałę zarządu.

Sprawa jest rozwojowa i bezprecedensowa. Tymczasem 1 kwietnia rusza elektroniczny nabór do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie sieradzkim. W świetle przyjętej uchwały przez radę powiatu sieradzkiego nie planuje się naboru do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Męckiej Woli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.