Facebook Google+ Twitter

Radar policji na A2 mierzy tylko do 200 km/h

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-10-06 08:10

Policja autostradowa nie może zmierzyć na łódzkim odcinku A2 prędkości aut pędzących ponad 200 km/h. Na 200 kilometrach kończy się skala radaru, którym dysponuje.

fot. APP– To nie ma jednak wpływu na wysokość mandatu. Przy przekroczeniu dozwolonej prędkości, czyli 130 km/h, przynajmniej o 51 km, kierowca jest karany maksymalnym mandatem (400-500 zł) i 10 punktami karnymi. Dokładny pomiar miałby jednak znaczenie w ewentualnym postępowaniu sądowym, bo sąd nie jest ograniczony naszym taryfikatorem kar – wyjaśnia podinspektor Jacek Popławski, komendant Komisariatu Policji Autostradowej. Zwrócił się on do komendanta wojewódzkiego policji o zakup przenośnego fotoradaru, który umożliwiłby zmierzenie prędkości samochodów jadących szybciej niż 200 km/h.

(kr) - Dziennik Łódzki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Oj, a są tacy co jeżdzą 201 km/h i niezmieścili się przed wysepką ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może ci panowie w błękitnych (?) mundurkach wyleźli by z krzaków, wsiedli w te swoje "szalejące maszyny" i popatrolowali W RUCHU nasze drogi i ulice, to kierowcy, widząc ich, może by nieco zdjęli nogę (i szyję) z gazu, a? Żaden radar nic tu nie da, jeśli stoi nieruchomo w miejscu, a większość kierowców z daleka i tak się ostrzega wzajemnie.... Po co wydawać taką kasę na te "suszarki"...? Lepiej wydać na benzynę/ropę do tych bollidów z napisem POLICJA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ile kosztuje radar mierzący poniżej 200km/h, a ile powyżej? bez przesady. Zresztą - jeden taki radar na całą Polskę? A reszta kraju?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.