Facebook Google+ Twitter

Radary drastycznie fałszują pomiary?

W arsenale polskiej drogówki jest nowy radar - Iskra. Okazuje się, że nowa "suszarka" zawyża pomiary nawet o 30 km/h - informuje Dziennik.pl

Radar Iskra / Fot. screen http://www.dziennik.pl/auto/article351508/Zobacz_jak_oszukuje_policyjny_radar.html#articleCommentsRadary Iskra-1 pozwalają ponoć na pomiar z odległości nawet 800 metrów i to z jadącego radiowozu. Potrafią mierzyć prędkość aut jadących w obu kierunkach i wybrać z grupy pojazd, który porusza się najszybciej. Okazuje się, że nowe, „inteligentne suszarki" mogą jednak pokazywać zawyżone wyniki pomiarów.

Tak przynajmniej twierdzi osoba, która zostawiła intrygujący wpis na forum „Dziennika”. Autor komentarza podpisuje się jako WRD KWP Kraków, a jego komentarze sugerują, że faktycznie jest policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Zapewnia, że rosyjska Iskra podczas testów zawyżała pomiary prędkości o 20-30 km/h. W odpowiedzi na zapytanie „Dziennika”, KWP w Krakowie odpowiedziała, że nigdy nie było takich testów, a tym bardziej problemów z urządzeniem.

Rzekomy policjant dodał film z tekstów Iskry w wersji wideoradar, na którym widać samochód stojący w miejscu i radar Iskra, który wyświetla „prędkość” pojazdu. Okazuje się, że „rozpędził się” on nawet do 44 km/h.

- Czy to nie jest skandal, że takie urządzenie pracuje na drogach zawyżając każdorazowo pomiar o min. 30 km/h, czyli de facto, każdy z zatrzymanych kierowców nadpłacił 250 zł i dodatkowe punkty karne. – "Dziennik" cytuje WRD KWP Kraków.

Czytaj więcej: Dziennik.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

O 20-30 km/h? To chyba musiało kasować każdego, kto mijał ten radar?

Przecież już i bez tego policjanci nie nadążają z opracowywaniem zdjęć z fotoradarów i rozsyłaniem mandatów, bo jest ich za dużo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.04.2009 23:07

ps: dziennik chyba skasował już arta bo nie był po myśli redakcji albo link się nie udał :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.04.2009 22:21

+ za zwrócenie uwagi na temat :)

Co do "skandalu" to ja bym tego tak nie nazywał nie od dziś wiadomo że policja nie ma działać na rzecz bezpieczeństwa na drogach i pomagać kierującym ale ma zarabiać jak największe kwoty z mandatów na rzecz gminy na której działa. Dokładnie temu samemu celowi służą tzw "nieoznakowane" radiowozy z wideo rejestratorami oraz fotoradary ani jedne ani drugie nie są po to by było bezpieczniej ale dla wyłudzenia jak największej kasy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.