Facebook Google+ Twitter

Radio BIS zdejmuje Kolektyw Masala

Wczoraj jako pierwsi podaliśmy informację, że po kontrowersyjnej decyzji zarządu Polskiego Radia BIS z ramówki wypada Kolektyw Masala, audycja o "pokojowym zderzeniu muzyki i kultur".

Max Cegielski i Rafal Kolacinski, autorzy audycji Kolektyw Masala, przygotowali się do audycji mającej odbyć się w niedzielę na antenie Polskiego Radia Bis. Tematem audycji miała być "Brunatna księga" - doroczny raport stowarzyszenia "Nigdy Więcej" o aktach przemocy na tle rasistowskim w Polsce. Autorzy audycji informowali w pisemnej zajawce na stronie internetowej radia, że w ubiegłym roku w naszym kraju było ponad 240 wydarzeń o charakterze rasistowskim. Sugerowali także związek polskich neonazistów z Młodzieżą Wszechpolską oraz Ligą Polskich Rodzin - "Zabójcy mają więc poparcie w rządzie Rzeczpospolitej, a posłowie, urzędnicy i ministrowie z tych organizacji są pośrednio współwinni śmierci niewinnych ludzi".

Jak informują indymedia, sekretariat Radia w imieniu nowego szefa rozgłośni Jacka Sobali prosił o zmianę tematu audycji. W związku z odmową Maxa Cegielskiego, Masala została usunięta z ramówki. Dyrektor stwierdził, że na takie poglądy i taką audycję nie ma miejsca w "nowej formule programowej radia Bis".

 
logo Muzyka Przeciwko RasizmowiKolektyw Masala gościł w Bisce od roku, zapraszając wielu gości - między innymi wybitnych znawców islamu i innych kultur. Esemesy od słuchaczy, często kontrowersyjnej treści, były formą dialogu z gośćmi na antenie. Audycja prowadzona w niedziele między godz. 20 a 22 miała charakter edukacyjny i dyskusyjny.
 
Kolektyw Masala został odznaczony tytułem "Antyfaszysty roku 2004" przez organizację Nigdy Wiecej, a Max Cegielski otrzymał "Honorowy Paszport Człowieka Pogranicza" - "za tworzenie przestrzeni do dialogu, na pograniczu kultur i narodów (...) za budowę pomostu ponad podziałami oraz ponad porozumieniami".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Ciekawy temat.
Ale *z odmową Maxa Cegielskiego* - Maksa, choć Max.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe kiedy w Polsce zaczną powstawać getta dla wszystkich miejszości, bo jesteśmy od tego niedaleko. Ale z drugiej strony nie ma się co dziwić, skoro władzom wystaje słoma z obuwia i siano z głowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

brak mi juz słów
nawysyłałam maili gdzie sietylko dało,mogę listy w kopertach również powysyłać,mogę nawet jechać...dyskutować...tylko niech mi powie,kto mógłby zadziałać w tej sprawie?
mam 32 lata,na to radio wpadłam we wrzesniu 2005r, i od prawie roku wstaje z tym radiem i kładę sie przy nim spać...w końcu znalazłam taką muzykę,która mi odpowiada,a nie sieczkę,która leci na każdym kanale...
...w sumie to oczekiwanie na wyrok mnie dobija,bo po kolei giną audycje z eteru i odchodzą kolejni ludzie...sorry,ale nie wyobrażam sobie mojego ukochanego radia bez tych ludzi,którzy byli dotychczas i z jakąkolwiek zmianą...pytanko: po co ulepszać coś,co juz samo w sobie jest doskonałe,panie Sobala?
jestem załamana...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mocne Nocne też? No proszę, zmiany idą błyskawicznie, jeszcze niedawno tego słuchałem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

z Biski wypadła też audycja "Mocne Nocne" - a wraz z nią wspaniałe radiowe osobowości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie, a teraz już przecież zdefiniowano prawidłowy sposób rozumowania, więc po co dłużej dyskutować? :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.