Facebook Google+ Twitter

Radio Darmstadt zaprasza na audycję z ludźmi kultury i sztuki

W sobotę 12 listopada zapraszam na audycję Polnisches Magazin Bigos w Radiu Darmstadt z udziałem gości ze świata kultury, muzyki i poezji. Redaktorem prowadzącym będzie Elizeusz Plichta.

Na zaproszenie Elika będę miała przyjemność, jako inicjator wydania Antologii Poetów Wybranych , przedstawić pokrótce zaproszonych do udziału w mojej książce poetów, którzy podnoszą kulturę słowa pisanego w formie wierszy w sposób odbiegający od przyjętych w tej dziedzinie standardów. Podejmę próbę zaprezentowania zarówno samych piszących, jak i wielotorowość tematów i przesłań w utworach, dla których podtytuł "Antologii Poetów Wybranych": "Wierszy pisanie... na bezdrożach myśli, na bezdrożach uczuć" stał się niejako mottem.

Osobnym wątkiem, który zasługuje na uwagę i któremu to zamierzam poświęcić kilka minut z powierzonego mi czasu antenowego, jest moja współpraca z Tamarą Jolantą Rzuchowską, osobą przedstawiającą w oryginalny sposób autorów w mojej książce.

Ponieważ czas antenowy przeznaczony na tę audycję jest wystarczająco długi, by uniknąć tzw. zmęczenia materiału, zaprosiłam do udziału osobowości, które z pewnością przedstawią się ze swojej najlepszej strony, a ich prezentacje przyciągną rzesze słuchaczy.

I tak, z Niemiec przybędzie, by przedstawić swoją szeroko pojętą działalność artystyczną, Alexandra Stegh"Ola'', muza wielu muz, malarka, kompozytorka, aranżer tekstów, piosenkarka i poetka, w jednej postaci. Ola, bo tak zwykła o sobie mówić, poleca uwadze dwa bloki tematyczne:
Kabaret Śląski (po Śląsku / niepoważne) i Miłość i inne afery (po polsku/ poważne i ironiczne), a wszystko przy akompaniamencie gitary akustycznej we własnym wykonaniu. Repertuar własny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Urszula Bremer
  • Urszula Bremer
  • 24.11.2011 20:51

gratulacje

Komentarz został ukrytyrozwiń
KRI
  • KRI
  • 24.11.2011 15:24

Było tak jak zwiastun zapowiadał.Z przyjemnością słuchało się tej audycji:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa Kowalska
  • Ewa Kowalska
  • 19.11.2011 22:31

slyszemismy audycje,prosimy o wiecej,warto bylo,spedzic z Wami czas,redaktor jest uroczo wyjatkowy Pan,pozdrawiamy serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jaga Rudnnicka
  • Jaga Rudnnicka
  • 09.11.2011 22:41

Z serca gratuluję Autorce artykułu i życzę Jej oraz wszystkim Uczestnikom audycji wielu wspaniałych sukcesów:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.