Facebook Google+ Twitter

Radio Darmstadt zaprasza na spotkanie Poety i Pisarza

17 lipca br. w godz.od 11 do 13 na antenie radia Darmstadt w cotygodniowej audycji "Mischmasch" Julity Mischke odbędzie się spotkanie literackie pisarza Janusza Leona Wiśniewskiego oraz poety Waldemara Kostrzębskiego.

Janusz Leon Wiśniewski zadebiutował w 2001 r. znakomitą powieścią pt:" Samotność w sieci",
na podstawie której powstał scenariusz do filmu pod tym samym tytułem oraz serial telewizyjny.
W 2002 r. wydał "Martynę", którą napisał wspólnie z internautami.

Najnowsze tytuły Jego książek to: "Ukrwienia", "Czułość oraz inne cząstki elementarne", "Zbliżenia","Bajkoterapia", "Między wierszami" i inne. "Molekuły emocji", "Bikini" i "Łóżko" ukazały się w Polsce również jako książki mówione. Janusz Leon Wiśniewski w jednej ze swoich książek pisze: "Nie w porę może przyjść czkawka, okres,śmierć lub sąsiadka. Ale nie miłość.", "Najlepsze, co ojcowie mogą podarować swoim dzieciom, to kochać ich matkę".

Pisarz daje się nam poznać jako człowiek wrażliwy, szanujący podstawowe wartości ludzkie i dzielący się z czytelnikami mądrościami ludzkich doświadczeń. Treści zawarte w Jego książkach w sposób znakomity i syntetyczny ujmują istotę świata zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego, i z powodzeniem mogą służyć jako życiowe drogowskazy.

Waldemar Kostrzębski jest autorem trzech tomików poezji: "Jesienne zakłopotanie" - 2009, "Codzienne sprawy" - 2010 oraz "Zapach lata" - 2011. O swojej poezji pisze: "Poezja to ciekawość, zarówno samego poety, jak i czytelników jego wierszy. To intrygująca gra na strunach wzruszenia".

Namacalnym dowodem tych słów są Jego wiersze, które przynoszą ukojenie i dają radość, otwierają serca i uwrażliwiają dusze czytelników. Malowane piórem i przebogate uczuciowo sceny sprawiają, że można "Go" czytać bez końca. Bo Waldemar Kostrzębski jest wirtuozem słów. Wprost po mistrzowsku "gra" na uczuciowych "strunach" odbiorców. Słowa Jego wierszy są prawdziwe, szczere i napełnione miłością. Jak On sam.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

bardzo cenie sobie,ten artykul,zdanie Jagodo,jest obszernym ujeciem,piszacych,,Pisarz daje się nam poznać jako człowiek wrażliwy, szanujący podstawowe wartości ludzkie i dzielący się z czytelnikami mądrościami ludzkich doświadczeń....'',prosimy o wiecej relacji,wywiadow.Audycja byla wyjatkowa,utrzymana w tonie,obu autorow tekstow,gratulacje,obu Panom,oraz Julicie prowadzacej.Serdecznie pozdrawiamy kol.redaktor!czekajac,na nowe artykuly.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mimikra
  • mimikra
  • 12.07.2011 22:59

Poezja i proza są przeciwstawnymi sobie określeniami. Stąd moja ciekawość; jak liryka Pana Kostrzębskiego , ograniczona do wąskiego strumienia obserwacji, zadumań, metafor zawartych w wierszach - dość jednostajnych moim skromnym zdaniem - wypadnie w zderzeniu z rozległą, rzetelną wiedzą Pana Wiśniewskiego. Bo Ten, jak zauważam czytając Jego książki, poza dzieleniem się sobą, rozszerza horyzonty, zachęca czytelnika do poznawania Świata, poznawania człowieka - jego wnętrza, i spojrzenia właśnie od tej wewnętrznej strony na decyzje, emocje, które te decyzje wywołują. Pan Wiśniewski porusza się w tym ogromnym obszarze niezbadanych, niedostrzegalnych w codziennej gonitwie za jutrem... świecie zmysłów, uczuć, tak swobodnie, jakby nigdy niczego innego nie robił. Tak więc, oczekuję konfrontacji twórczości na dwóch płaszczyznach, których poziomy są tak dalekie od siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Twórczość obu autorów jest różna. Każda interesująca na swój sposób. Zależy, czego Pan szuka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mimikra
  • mimikra
  • 09.07.2011 21:30

Pan Janusz Wiśniewski mówi o sobie: nie jestem pisarzem, napisałem tylko kilka książek...
Pan Waldemar Kostrzębski mówi o sobie: jestem poetą, wydałem trzy tomiki wierszy...
Z przyjemnością wysłucham audycji. Czy znajdę platformę porównawczą twórczości obu autorów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.