Facebook Google+ Twitter

Radio internetowe - szansa na wielką przyszłość?

Czy grając w radiu internetowym mamy szansę na zaistnienie w dziennikarskim świecie ? Czy mamy szansę by nas ktoś dostrzegł ?

Często zastanawiam się nad wyżej zadanym pytaniem. Składa się na to parę przyczyn, ale po kolei. W nadchodzącym roku szkolnym czeka mnie matura. Oczywiście, przystępuję i nie widzę innej możliwości. Potem planuję pójść na studia o kierunku humanistycznym. Chociaż zdaję biologię jako przedmiot dodatkowy, to chyba nie powinno być problemów z dostaniem się, jeśli wynik będzie zadowalający uczelnię Ja myślę, że tak.

Wracając do tematu, zacząłem tak o tym radiu, ponieważ swoją przyszłość chcę związać z radiem.
Od paru lat bardziej poważnie interesuję się dziennikarstwem radiowym i telewizyjnym, a dodatkowo nie potrafię siedzieć bezczynnie, więc postanowiłem ćwiczyć pracę "radiowca" od młodzieńczych lat. Jednak jak zacząć nie mając doświadczenia, odpowiedniego wieku i pomysłów na audycję? Początkowo wyglądało to tak, że załączałem muzykę i do niepodpiętego mikrofonu mówiłem co się nawinęło. Z czasem znalazłem radio internetowe, w którym miałem swój pierwszy raz, a audycja w ogóle nie przypominała mowy prezentera. Raczej bełkotanie dziecka do mikrofonu w rytm muzyki. Po kilku latach, kiedy odpowiednio dojrzałem, oswoiłem się z programami, zacząłem myśleć i co najważniejsze nabierać doświadczenia, spróbowałem w czymś lepszym. Udało się, aktualnie jestem prezenterem radia FTB.

Tylko co dalej ? Przecież na tym nie da się zarobić, a wymarzoną pracą jest właśnie nawijanie do mikrofonu do tysięcy osób. Czy taka praktyka daje jakąś naukę i doświadczenie? Pytam, bo może przeczyta ten artykuł ktoś, kto tak samo jak ja zaczynał i podobnie myślał. Radio internetowe można porównać do Naszego serwisu "Wiadomości 24". Piszemy, mówimy i publikujemy to co chcemy przekazać innym osobom, a nie to, co nam każą.

Chciałem jeszcze nawiązać do rozgłośni radiowych na falach FM, a dokładniej o przyszłości w nich.
Rzadko zdarza się ogłoszenie: "Przyjmę do pracy w radio", albo "Potrzebny prezenter, dziennikarz do pasma wieczornego". A wiadomo, że dyrektorzy stacji radiowych chcą ludzi z doświadczeniem. Rozumiem, tylko gdzieś pierw trzeba je zdobyć. Jak dostać się na praktyki jeszcze przed studiami i nie "wpychając" się za specjalnie. Chyba na razie będę musiał ćwiczyć w radiach internetowych, może los się uśmiechnie do mnie i coś zaproponuje. Jeśli macie jakieś rady lub pomysły, albo sądzicie, że coś jest nie tak to bardzo proszę o Wasze zdanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 30.12.2010 02:13

Stary mam tak samo jak Ty.... Radio, radio całe moje życie od 5 lat. Obecnie ze względu na studia jestem prezenterem w stanie wstrzymania, ale mam nadzieję że kiedyś zwiążę swoją przyszłość z profesją prezentera radiowego. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.08.2009 16:57

tak jak napisała Pani Kasia każda praktyka dobra ;) wiem z własnego doświadczenia ;)
także nie byłoby na pewno źle abyś dalej rósł w siłę w swoim radiu i nabierał tak potrzebnego doświadczenia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za dobre rady i za trzymane kciuki :) Myślę, że wszystko się jakoś ułoży. Co do założenia własnej rozgłośni to dlaczego nie :D. Chciałbym natrafić na osobę w moim życiu, która mnie odpowiednio nakieruje choć wiem, że to nie takie proste.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.08.2009 19:39

A studenckie rozgłośnie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.08.2009 19:27

Trzymam kciuki za radiową pasję:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.