Facebook Google+ Twitter

Radio Maryja chce upamiętnić Polaków ratujących Żydów

Szef katolickiego Radia Maryja apeluje do słuchaczy o nadsyłanie informacji o Polakach ukrywających Żydów w czasie II wojny światowej. Tabliczki z nazwiskami bohaterów będę zdobiły sakralny obiekt budowany przez redemptorystów.

 / Fot. Grzegorz Dembiński / PolskapresseW przerwie między nadawanymi audycjami w Radiu Maryja jego dyrektor, o. Tadeusz Rydzyk zapowiedział uczczenie bohaterskich Polaków niosących pomoc eksterminowanej ludności żydowskiej. Nad całością projektu będzie czuwał jeden z duchownych, będący wykładowcą akademickim na katolickim uniwersytecie.

- Kochani nadsyłajcie historie waszych sąsiadów i krewnych, którzy przechowali żydów – apelował redemptorysta oskarżany o antysemityzm.- Ich tabliczki wmurujemy w ścianę kaplicy. Będzie też tabliczka Ulmów, rodziny ze wschodniej Polski, która została zamordowana przez Niemców za ludzki odruch wobec żydowskich sąsiadów.

W 2007 r. przedstawiciel Izraela w Warszawie Dawid Peleg wezwał Polskę i polski Kościół do potępienia wypowiedzi ojca Tadeusza Rydzyka, które ocenił jako najbardziej antysemickie ataki od 1968.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Dzięki poparciu za wielkiej wody lobby to jest w Polsce wybitnie agresywne. U podłoża tych zachowań stoją jak zwykle wielkie pieniądze.
Proceder ten został trafnie opisany przez profesora ,żyda polskiego pochodzenia Norma Finkelsteina w książce "Przedsiębiorstwo Holokaust". Światowy Kongres Żydów żąda od Polski 65 mld $ za utracone mienie w czasie 2 Wojny Św.

Trochę śmieszy fakt że osoby które niejednokrotnie wypowiadał się z pogardą w stosunku do protestujących z Krakowskiego Przedmieścia w tym wypadku żądają taktu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co łaska . Ale nie mniej niż 2 tys ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tabliczki będą bezpłatne ? Czy co łaska ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mario, skąd tyle minusów przy komentarzu tłumaczącym zasady języka polskiego? Przeczuleni żydzi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zależy czy mamy na myśli grupę narodowościową czy wyznaniową. Z kontekstu wynikało że o. R. mówi o wyznawcach judaizmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Żydów" piszemy wielką literą, obojętnie, jaki mamy do nich stosunek. Trochę taktu panno Marysiu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.