Facebook Google+ Twitter

Radio Maryja chce upamiętnić Polaków ratujących Żydów

Szef katolickiego Radia Maryja apeluje do słuchaczy o nadsyłanie informacji o Polakach ukrywających Żydów w czasie II wojny światowej. Tabliczki z nazwiskami bohaterów będę zdobiły sakralny obiekt budowany przez redemptorystów.

 / Fot. Grzegorz Dembiński / PolskapresseW przerwie między nadawanymi audycjami w Radiu Maryja jego dyrektor, o. Tadeusz Rydzyk zapowiedział uczczenie bohaterskich Polaków niosących pomoc eksterminowanej ludności żydowskiej. Nad całością projektu będzie czuwał jeden z duchownych, będący wykładowcą akademickim na katolickim uniwersytecie.

- Kochani nadsyłajcie historie waszych sąsiadów i krewnych, którzy przechowali żydów – apelował redemptorysta oskarżany o antysemityzm.- Ich tabliczki wmurujemy w ścianę kaplicy. Będzie też tabliczka Ulmów, rodziny ze wschodniej Polski, która została zamordowana przez Niemców za ludzki odruch wobec żydowskich sąsiadów.

W 2007 r. przedstawiciel Izraela w Warszawie Dawid Peleg wezwał Polskę i polski Kościół do potępienia wypowiedzi ojca Tadeusza Rydzyka, które ocenił jako najbardziej antysemickie ataki od 1968.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Dzięki poparciu za wielkiej wody lobby to jest w Polsce wybitnie agresywne. U podłoża tych zachowań stoją jak zwykle wielkie pieniądze.
Proceder ten został trafnie opisany przez profesora ,żyda polskiego pochodzenia Norma Finkelsteina w książce "Przedsiębiorstwo Holokaust". Światowy Kongres Żydów żąda od Polski 65 mld $ za utracone mienie w czasie 2 Wojny Św.

Trochę śmieszy fakt że osoby które niejednokrotnie wypowiadał się z pogardą w stosunku do protestujących z Krakowskiego Przedmieścia w tym wypadku żądają taktu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co łaska . Ale nie mniej niż 2 tys ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tabliczki będą bezpłatne ? Czy co łaska ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mario, skąd tyle minusów przy komentarzu tłumaczącym zasady języka polskiego? Przeczuleni żydzi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zależy czy mamy na myśli grupę narodowościową czy wyznaniową. Z kontekstu wynikało że o. R. mówi o wyznawcach judaizmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Żydów" piszemy wielką literą, obojętnie, jaki mamy do nich stosunek. Trochę taktu panno Marysiu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.