Facebook Google+ Twitter

Radio Maryja i TV Trwam zostały oszukane

Jak dowiadujemy się z Radia Maryja, darczyńcy rozgłośni zostali oszukani. Nieznani sprawcy rozprowadzali blankiety wpłat na rozgłośnię oraz TV Trwam podając nieprawdziwy numer konta.

Znak graficzny rozgłośni "Radio Maryja". / Fot. Radio MaryjaChodzi przede wszystkim o przekazanie pieniędzy na Radio Maryja i Fundację "Lux Veritatis". Rozprowadzane druki zawierają ulotki z logiem rozgłośni oraz fałszywym podpisem ojca Tadeusza Rydzyka. Materiały wyglądają wiarygodnie, od oryginalnych różnią się jedynie numerem konta. Podany na ulotkach numer konta w mBanku należy do oszustów, co więcej Radio Maryja nigdy wcześniej nie korzystało z usług tego banku.

"Od kilku miesięcy do osób prywatnych, Biur i Kół Przyjaciół Radia Maryja rozsyłane są fałszywe druki przekazów wpłat na Radio Maryja opatrzone tytułem wpłaty: "Dar dla Radia Maryja na cele kultu religijnego" i na Fundację "Lux Veritatis" z dopiskiem: "Dar na budowę kościoła w Centrum Polonia in Tertio Millennio", jak również z tytułem: "Dar dla TV Trwam" - informuje Lidia Kochanowska, dyrektor finansowy Fundacji "Lux Veritatis".

mBank o problemie dowiedział się z audycji na antenie Radia Maryja. Niezwłocznie podjęto współpracę oraz powiadomiono prokuraturę. Konto oszustów zostało zablokowane. Prowadzone jest dochodzenie.

"Bank będzie współpracować z organami ścigania, jest też w kontakcie z przedstawicielami Fundacji. Jesteśmy zainteresowani szybkim wyjaśnieniem sprawy" - informuje Krzysztof Olszewski, rzecznik prasowy mBanku.

"Właściwe numery rachunków podawane są w "Naszym Dzienniku", na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam i są one prowadzone w Banku Pocztowym SA i Banku PKO BP SA w Toruniu" - podkreśla Lidia Kochanowska.

Na podstawie:
naszdziennik.pl
media.mbank.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zbigniew R
  • Zbigniew R
  • 09.11.2010 13:54

to dobre a może dać im Medal za zasługi dla ojczyzny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niemożliwe!!! Okradli ojca dyrektora? Teraz to już na pewno nie uratuje stoczni... bo mu zabraknie na nowego Maybacha.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.