Facebook Google+ Twitter

Radio Maryja rządzi PiS?

Czy stacja Tadeusza Rydzyka ma aż taką władzę, by namawiać poszczególnych działaczy PiS do odejścia? Może i nie, ale być może takie właśnie praktyki stosuje.

 / Fot. wikimedia commonsOd dawna temat powiązań PiS z medium ojca Tadeusza Rydzyka budzi kontrowersje. Partia krytykowana jest nie tylko przez Platformę, ale także przez inne środowiska, za wyraźną współpracę z mediami toruńskimi, które preferują poszczególnych polityków Prawa i Sprawiedliwość. Tym razem naganne słowa pod adresem działań Jarosława Kaczyńskiego i ojca Tadeusza Rydzyka wygłosił profesor Jerzy Robert Nowak na łamach ''Rzeczpospolitej'', twierdząc, że frakcja jest całkowicie uzależniona od toruńskiego medium, a politycy tacy jak Ziobro są w PiS skutecznie uciszani.

Odpowiedź polityków PiS była błyskawiczna:
"Jakiekolwiek radykalne zmiany w PiS będą w pierwszej kolejności zależały od decyzji prezesa Jarosława Kaczyńskiego, potem całej partii, ale na pewno nie osób z zewnątrz" - skomentował poseł PiS, Tomasz Dudziński.

Sam profesor w wywiadzie dla ''Rz'' opowiadał również o stanie polskich mediów, stosunkach z żydami i antysemityzmie.

Źródło:Wywiad - Rzeczpospolita, Rzeczpospolita

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

 • Autor usunął profil
 • 14.08.2009 21:02

No wreszcie, zajarzyłeś o co chodzi, A.Franklin najzwyczajniej to posłucham.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przykry jesteś. Zmywam się, bo zaraz zaczniesz o Arecie Franklin!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 14.08.2009 14:21

....o twojej biedzie

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 14.08.2009 13:44

Zabolał profesor? czy czy coś inego - gierku słowny. Tego artykułu nie policzyłem, wiec gdzie je "widzisz". Wiem jedno zmarnowałem słowa z Tobą. Wiedza robi Ci krzywdę. Myślałem, że podyskutujemy....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lubisz liczyć słowa. Może policzysz te, które zmarnowałeś, aby powiedzieć nic?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 14.08.2009 08:28

Chnotkrunciafok. Zapomniałem o sobie powiedzieć - można mieć 49 lat i zremisować w szachy z 4 letnim Kamilkiem. Równy z Niego partner do rozmów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 13.08.2009 23:28

Można przeżyć 60 lat i nie wyciągnąć żadnego wniosku z życia, można mieć te swoje 20 lat i być mało otwartym człowiekiem. Stwierdzasz coś, co nie jest specjalnością profesora, lecz każdego z Nas - ja też to czasami mam - boje się o świat, który chce pozostać tylko meczem, boksem i udaje marne show; jestem czasami zagubiony, bo politicall correctness próbuje wejść nawet do przemysłu lotniczego, a ja zamierzam latać, żeby zobaczyć wreszcie z góry… W tej chwili siedzę, bo nie mogę stać, pisząc do Ciebie komentarz i boję się dalszych nieprzemyślanych komentów. Zdefiniowałeś strach, zagubienie, siedzenie, bojaźń profesora; ja puściłem w neta swoje uciążliwe momenty - a Ty możesz swoje...odważne plany zderzyć ze światem, nie dać się zagubić, nie siedzieć za długo przy kompie, i nie bać się tego, że ktoś może zająć Twoje miejsce w pracy.
Znasz jeszcze innych Nowaków, że mówisz ten.
Kiedyś byłem na spotkaniu prof. Jerzego Roberta Nowaka (należy się każdemu szacunek) można się z Nim nie zgadzać, ale nie sposób Mu odmówić dużej umiejętności stosowania źródeł historycznych. Jego przeciwnicy dostają szału, jak On cytuje czy powołuje się na naukowe opracowania: Aleksandra Bibersteina, Josepha Nichthausera, Normana Finkelsteina, Isaaca B.Singera (te nazwiska nic Ci może nie mówią), ale One są wyjątkowo ważne, jeśli chodzi o poruszanie kwestii stosunków polsko-żydowskich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten Nowak. Z tego wywiadu uderza strach przed światem, zagubienie. Siedzi i się boi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 13.08.2009 20:56

Grzegorz

Ty cierpisz, ja cierpię czy profesor cierpi

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Agnieszka

A mnie i tak przykro, że on tak cierpi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.