Facebook Google+ Twitter

Radio Maryja wbrew prawu nadaje reklamy?

Z monitoringu przeprowadzonego na zlecenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wynika, że Radio Maryja łamie zasady koncesji, emitując reklamy.

Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji, nadawca społeczny, a taki status ma Radio Maryja, nie może emitować reklam na swojej antenie. Z monitoringu do którego dotarała Gazeta Wyborcza wynika, że radiostacja wbrew prawu nadaje reklamy tygodnika katolickiego "Niedziela", "Naszego Dziennika", Telewizji Trwam i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Bloki reklamowe nie były wyraźnie wydzielone z programu, co nakazuje prawo. KRRiTV ma zająć się dziś tym tematem. Stacji o. Rydzyka w najgorszym przypadku grozi cofnięcie koncesji nadawcy społecznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Zbigniew R
  • Zbigniew R
  • 09.11.2010 14:06

NIKT RYDZYKOWI NIC NIE ZROBI ON JEST BOGIEM - DYREKTOREM A WIĘC PANEM .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drogi "Red" Oczywiście że każdy może słuchać tego na co ma ochotę. Nikt nie chce zamykać RM. Ale prawo jest prawem. Wierzący, kierując się naukami i zasadami Kościoła powinni wiedzieć to najlepiej. Albo się mylę?

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 12.10.2010 22:28

Nikomu nie szkodzi działalność tej stacji tylko od zawsze przeszkadzał "GW". I nie było by w tm nic może dziwnego gdyby nie fakt,że owa gazetka chciała by zostać współczesną "Trybuną Ludu",a tu niestety nie da się przekonać społeczeństwa do siebie. Czytelnicy nie chcą inwestować w brednie. Czytelnictwo prasy w Polsce wynosi w ogóle zaledwie 3% i ma tendencję spadkową. Niektórzy wydawcy zapomnieli,że tamta epoka już się skończyła i nie da się w nieskończoność lansować komuny kiedy Polak ma w ręku cały świat i wybiera co chce,a nie co się na siłę mu wciska.
Cała ta nagonka na Radio Maryja ma jak zwykle wymiar polityczny bo co nie którym ciągle wydaje się,że jak zamkną tę stację to słuchacze będą "musieli słuchać tylko "POprawnych" serwisów. Nic bardziej mylnego. Ja dzięki internetowi słucham akurat tego czego nie ma w moim mieście.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.10.2010 21:20

Jestem za zmianą charakteru stacji, czyli na komercyjną. Niech się sama utrzymuje. Koncesja już dawno powinna być odebrana. Za komuny traktowano niektórych jak "Święte Krowy".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Inne media Pani Agnieszko nie mają statusu nadawcy społecznego :) Ot, drobna różnica niby, ale zasadnicza. Przypadek z reklamami był już nagłaśniany wiele razy. Stacja redemptorystów jednak kpi z prawa i nie przejmuje się monitami KRRiTV. Problem leży w tym, że każda inna stacja zostałaby ukarana, w tym przypadku to nie działa, bo chyba KRRiTV boi się, że podniesie się larum, iż to atak na Kościół, Polskę i katolików. Otóż nie. Jeżeli stacja działa w wyznaczonych przez prawo granicach, jej decydenci maja obowiązek tego prawa przestrzegać, a za jego łamanie dostawać wysokie kary. Ewentualnie powinnien zostać zmieniony charakter koncesji, na taką, jaką mają nadawcy komercyjni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

P. Wiesławie w tym przypadku to się nie sprowadza ;) z tym, że większe wykroczenia związane z o. Dyrektorem do tej pory jakoś zawsze ulegały przedawnieniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od drobnych wykroczeń zaczynają się większe i coraz poważniejsze wykroczenia a katolicka rozgłośnia wybitnie w tych sprawach zaczyna prowadzić obrażanie urzędników państwowych i innych to norma w tym radiu

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
  • edi
  • 12.10.2010 12:56

No i co mu kto zrobi?Zapłaci karę-oczywiście z pieniędzy z reklam-i dalej będzie sobie robił żarty z prawa,przepisów i ...zwyczajnej,ludzkiej przyzwoitości.Nie ma bata na tego gościa,no nie ma bata...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poza tym, nie wiem jak wg niektórych "fanów" RM czy innych mu podobnych mediów 'katolickich można jednocześnie pracować dla należących do różnych walczących z sobą o odbiorcę koncernów medialnych Gazety Wyborczej, TVN'u robiąc jednocześnie coś dla trzeciego (czyt polskapresse) oraz być żydem i masonem (zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku jedno jak i drugie się wyklucza prawnie czy też kulturowo) a podnoszący takie hasło się najzwyczajniej w świecie ośmiesza ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziwne że dopiero teraz to zostało zauważone (pewnie wybory się gdzieś zbliżają i ktoś chciał się wykazać). O reklamach w radiu Maryja i telewizji Trwam już od dawna się mówiło (np w kontekscie sieci telefonii komórkowej "w rodzinie)

Drogi Adamie - zanim coś napiszesz, weź pod uwagę, że to co napisałeś podlega pod art. 212 § 1. k.k. i jest zagrożone karą grzywny lub pozbawienia wolności do roku.

Kozaku Antoni - po części zgadzam się z Tobą, ale żyjemy w państwie demokratycznym gdzie wszyscy są RÓWNI wobec prawa i za taki drobny występek jak to napisałeś, każdy inny nadawca społeczny ponosi konsekwencje a nawet traci koncesję, więc nie wiem czemu RM miałoby tych konsekwencji nie ponieść.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.