Facebook Google+ Twitter

Radio "Solidarność" znów nadaje

W czwartek o 20, po 22 latach od ostatniej audycji, znów usłyszeliśmy sygnał popularnej w latach 80. melodii "Siekiera, motyka...".

"Solidarność" / Fot. Jan PoniatowskiDawnych i obecnych słuchaczy wznowionego Radia "Solidarność"przywitali: Sylwia Reszczyńska i Andrzej Gelberg. W pierwszym wydaniu programu na antenie gościł były przewodniczący NSZZ "Solidarność" i obecnie poseł - Janusz Śniadek.

Uczestnicy audycji próbowali odpowiedzieć na pytanie: "Co się stało z "Solidarnością" - po 30 latach?" Rozmowa miała charakter wspomnieniowo-porównawczy. Janusz Śniadek stwierdził m.in. że "patentu na "Solidarność" nikt nie ma na całe życie. To, że ktoś ma zapisane piękne rozdziały w swoim życiorysie, nie upoważnia go do utożsamiania się cały czas z "Solidarnością". Egzamin z "Solidarności" musimy zdawać ciągle od nowa. Życie codziennie stawia wobec nas nowe wyzwania, w których tę naszą solidarność musimy okazywać. Prawdą jest też, że wiele tych dawnych ikon utożsamianych z "Solidarnością" dzisiaj tego egzaminu nie zdaje.

Podsumowując swą wypowiedź Janusz Śniadek stwierdził, że potrzebna jest nam odbudowa wspólnoty, bo jeżeli to nie nastąpi, to przegramy rozwój gospodarczy kraju.

Radia "Solidarność można słuchać w czwartki od 20 do 21.00 na stronie www.radiownet.pl


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

autor
  • autor
  • 25.11.2011 10:29

Robert tutaj możesz odsłuchać cały program: http://www.radiownet.pl/#/republikanie/radio-solidarnosc

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie rozumiem Śniadka co ma wspólnota z rozwojem kraju? Potrzebna jest kreatywna opozycja zdolna wygrać wybory. Problem tkwi w osobowości Kaczyńskiego. Zgadzam się co do roli zasług. Dziś gen. Petelicki miał żal, że nie wymienia się zasług Czempińskiego.Jakby to miało cokolwiek znaczyć w zderzeniu z przekrętem. Tu właśnie powinno się mocno wymagać. Ale nie mam i nigdy nie będę miał zaufania 100% do polityków . Pozdrawiam. Pamiętam czasy Radia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.