Facebook Google+ Twitter

Radio WNET o zmianach w finansowaniu Polonii

W cyklicznym, radiowym programie "Pomost" prowadzonym przez red. Zofię Wojciechowską, Radio WNET podejmuje problematykę dotyczącą zmian w sposobach finansowania Polonii przez Senat RP.

Od wielu miesięcy przygotowywane są zmiany w sposobach finansowania Polonii przez Senat RP. Planuje się przejęcie kwoty prawie 70 mln zł z konta Kancelarii Senatu RP do rezerwy celowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W Radiu Wnet w programie "Pomost" red. Zofii Wojciechowskiej wypowiadało się na ten temat wiele osób m.in. senator Anna Bogucka-Skowrońska, współzałożycielka i b. sekretarz generalny Stowarzyszenia”Wspólnota Polska”, która wystosowała list otwarty do prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, prosząc o rozwagę w sprawach polonijnych.

W związku z tym, iż w ostatnim programie "Pomost" w Radiu Wnet nie mógł uczestniczyć w tej istotnej dyskusji Maciej Szymański,dyrektor Departamentu Współpracy z Polonią Ministerstwa Spraw Zagranicznych, red. Zofia Wojciechowska uzgodniła iż porozmawiają o tej problematyce wkrótce.

Jednocześnie poprosiła środowiska polonijne i dziennikarzy polonijnych o przesyłanie pytań dotyczących zagadnień związanych z nowymi sposobami finansowania Polonii na e-mail: programpomost@gmail.com.

- Na wszystkie pytania przesłane na podanego e-maila odpowie dyrektor Departamentu Współpracy z Polonią Ministerstwa Spraw Zagranicznych, przekażemy je również na ręce Biura Rzecznika Prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych - zagwarantowała red. Zofia Wojciechowska.

Nieporozumienia pomiędzy Senatem RP, a MSZ odnośnie sposobu finansowania Polonii mają już przeszło roczną historię. Jeśli wszystkie środki będzie dzielić dla Polonii MSZ, to pozostaje tylko jedno pytanie: jakie formy przyjmie opieka Senatu RP nad Polonią, mająca swój historyczny wydźwięk?

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.