Facebook Google+ Twitter

Radio Wroclove już nadaje

Pierwszego czerwca, punktualnie o północy, wystartowała nowa internetowa rozgłośnia radiowa - Radio Wroclove.

Strona internetowa Radia Wroclove / Fot. Radio Wroclove Radio Wroclove to ciekawa i nowatorska inicjatywa na polskim rynku medialnym. Rozgłośnia została stworzona z myślą o angielskojęzycznym słuchaczu i wszystkie audycje będą nadawane wyłącznie w języku angielskim. Dzięki temu słuchacze na całym świecie oraz obcokrajowcy odwiedzający Polskę, będą mogli się dowiedzieć, co ciekawego dzieje się w stolicy Dolnego Śląska i w jego najbliższej okolicy. Radio Wroclove ma być też adresowane do Polaków rozsianych po całym świecie.

W projekt internetowej rozgłośni włączył się Urząd Miasta Wrocław i przeznaczył na to ponad 200 tys. zł. Projekt ma promować Wrocław jako europejskie centrum kulturalne, otwarte na obcokrajowców oraz jednego ze współorganizatorów Euro 2012. Trzon ekipy Radia Wroclove stanowią wrocławscy dziennikarze, angliści oraz native speakerzy ze szkół języka angielskiego. Dyrektorem kreatywnym stacji jest Marcin Hamkało (min. redaktor miesięczników Odra i Orda), a motorem napędowym przedsięwzięcia Paweł Gołębski były dziennikarz wrocławskiego Radia RAM, znany z audycji "Zwód poranny".

W radiu znajdzie się miejsce na autorskie, czasami zupełnie szalone audycje. Przewidziane są unikalne reporterskie relacje z różnych zakątków świata, a na antenie będą poruszane tematy społeczne, kulturalne i lifestylowe. Sporo będzie się działo w warstwie muzycznej. Stacja grać będzie tzw. inteligent pop i world fusion. Znajdzie się również miejsce dla różnych artystów z wrocławskiej sceny muzycznej.

W pierwszym tygodniu działalności radia słuchacze mogę się spodziewać wielu niezwykłych gości oraz atrakcji. Min. będzie można posłuchać oryginalnego słuchowiska radiowego Orsona Wellsa na podstawie „Wojny Światów”, które wzbudziło panikę w mieszkańcach New Jersey myślących, że to prawdziwa inwazji Marsjan na Ziemię.

Radio jest dostępne pod adresem internetowym: Radiowroclove.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.