Facebook Google+ Twitter

Radiohead najważniejszym zespołem w Internecie

Brytyjska grupa Radiohead jest obecnie najważniejszym zespołem w Internecie - podaje Billboard. Zespół zanotował ogromny, bo 16-miejscowy skok na liście The Buzz 100, pokazującej zainteresowanie internautów muzyką.

Na stronie Billboardu można zobaczyć grafik z krzywą pokazująca popularność "Radiogłowych" w Internecie. Widać na nim, że zespół pnie się mocno do góry, zostawiając w tyle takie gwiazdy, jak Kanye West, czy Justin Timberlake.

Wielki boom na tę grupę jest wynikiem długiego oczekiwania na nowe wydawnictwo (ostatnia jak dotąd, pełnowymiarowa płyta Thoma Yorke'a i spółki - "Hail To The Thief" - ukazała się w 2003 roku) oraz oryginalny sposób wydania albumu "In Rainbows". Album ma ukazać się w wersji cyfrowej (download) w Internecie 10 października, a fani będą ją mogli ściągnąć za darmo. Kto zechce, będzie miał możliwość zapłaty za nową muzykę Brytyjczyków na plikach. W ten sposób da zespołowi zarobić.

W grudniu ukaże się wydanie kompaktowe krążka, które będzie wzbogacone o płytę winylową z materiałem z In Rainbows. Całość - jak podaje iplay - ma kosztować około 80 dolarów.

Radiohead powstało w 1989 roku. W skład grupy wchodzą Thom Yorke, Ed O'Brien, Jonny Greenwood, Colin Greenwood i Phil Selway. Ich płyty "Kid A" i "Amnesiac" otworzyły nową drogę w muzyce alternatywnej, nadając Radiohead miano jednego z najciekawszych i najlepszych zespołów świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.