Facebook Google+ Twitter

Radiohead zniknął z sieci. Fanów wita biała plama na Facebooku, Twitterze i stronie zespołu

Zespół Radiohead usunął wszystkie wpisy ze swoich kont na Facebooku i Twitterze. Niewykluczone, że jest to dość przewrotna zapowiedź najnowszej płyty zespołu.

 / Fot. AP Photo/Chris PizzelloPo wejściu na stronę Radiohead, a także w profile w serwisach społecznościowych powita nas biała plama. Zespół usunął swoje wpisy z Facebooka i Twittera. Uczynił to też lider grupy, Thom Yorke. Co Radiohead chce przekazać światu? Niewykluczone, że w ten sposób zapowiada swoją nową płytę.

Niektórzy brytyjscy fani Radiohead otrzymali w ubiegłym tygodniu tajemniczą pocztówkę. Obok tytułu niepublikowanego dotąd utworu "Burn the witch" można przeczytać na niej zdanie: “We know Where You Live", czyli "wiemy gdzie mieszkacie" - podaje Fotune.

Wśród wielu interpretacji zachowania zespołu pojawia się i taka, że kasując posty w serwisach społecznościowych, jak i wysyłając pocztówki z cytowanym wyżej "ostrzeżeniem", Radiohead chce wyrazić pogardę wobec cyfrowego świata. Tradycyjna pocztówka wysłana pocztą miałaby być w takim ujęciu symbolem walki z cyfrową kulturą. Oczywiście nie należy zapominać, że jest to też świetna forma marketingu. O Radiohead pisze bowiem większość serwisów internetowych.

O tym, że grupa, jak i jej lider, idą od dawna pod prąd światowych trendów świadczą wcześniejsze działania. W 2014 r. Yorke wydał swój solowy album "Tomorrow's Modern Boxes" w sieci BitTorrent, która kojarzona jest przede wszystkim z piractwem. Z kolei 2007 r. płyta "In Rainbows" przez pierwsze 10 dni była sprzedawana "co łaska". Yorke bardzo krytycznie wypowiadał się o serwisach streamingowych takich jak Spotify.

Historia zespołu Radiohead sięga połowy lat 80., gdy występował jako On a Friday. Pod dzisiejszą nazwą funkcjonuje od 1991 r. Grupa nagrała osiem płyt studyjnych. Ostatnia, "The King of Limbs" trafiła na rynek w 2011 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.