Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22651 miejsce

Radiosłuchacze wybrali Piosenkę Roku Radia Maryja

Zielonogórski bard Maciej Wróblewski i jego porywająca pieśń poświęcona 20. rocznicy powstania Radia Maryja w głosowaniu radiosłuchaczy toruńskiej rozgłośni, otrzymała laury Piosenki Roku Radia Maryja.

 / Fot. YouTube- Nie ukrywam, że specjalnie utwór napisałem na obchody związane z 20. rocznicą powstania Radia Maryja – mówi kompozytor dla W24. - Oczywiście, że jest to dla mnie miłe wyróżnienie, zwłaszcza dla moich ostatnich osobistych przemyśleń, które także były inspiracją do skomponowania pieśni „Alleluja i do przodu”.

59-letni zielonogórzanin utwór zaprezentował w grudniu ubiegłego roku podczas uroczystości w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu.


- Powiedziano mi wówczas, że sam dyrektor Radia, ojciec Tadeusz Rydzyk, był pod wrażeniem wysłuchanego utworu – wspomina Wróblewski.

Wróblewski m.in. śpiewa: „Jest takie radio, co ma Bóg w opiece swej/ w stajence lichej tak jak on zrodziło się/ Urosło w siłę i jak piękny młody las/ pod swoją koronę dziś przygniata wszystkich nas/.../ Jest sługa boży, co go ojcem ludzie zwą/ więc po ojcowsku zawiaduje stacją swą/ Jak mały rycerz, co Jasnej bronił Góry/ Dzierżąc w dłoni szabli piorun/ On obroni Toruń".

Teraz w specjalnym głosowaniu, barda na szczyty wnieśli radiosłuchacze Radia Maryja. W polu zostawił utwór Andrzeja Piaseckiego i Stanisława Soyki „Psalm IV”.

Maciej Wróblewski brawurowo i w dość spektakularny sposób, jako absolwent Technikum Leśnego w Rzepinie, w 1971 r. zdobył prestiżową główną nagrodę na propagandowym Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, wówczas rozkładając na łopatki w krajowych eliminacjach największą w historii festiwalu liczbę uczestników do głównego koncertu dla amatorów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

KICIA
  • KICIA
  • 07.03.2012 18:54

On mówi:"znam swoja wartość jako artysta, mówię o tym otwarcie, co potrafię" a rymy...częstochowskie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
PudelekSieKlania
  • PudelekSieKlania
  • 07.03.2012 18:09

Chyba bardziej adekwatnym tytułem tego arta winno być "Radiosłuchacze Radia Maryja wybrali Piosenkę Roku Radia Maryja ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pitol
  • Pitol
  • 07.03.2012 18:03

> porywająca pieśń poświęcona 20. rocznicy powstania Radia Maryja w głosowaniu radiosłuchaczy toruńskiej rozgłośni otrzymała laury Piosenki Roku Radia Maryja.

Czyli że co? Sami sobie o sobie wybrali piosenkę roku? ;) A były jakieś inne o Radiu Maryja czy tylko ta jedna?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sajmon
  • Sajmon
  • 07.03.2012 17:56

A kto to jest "bart". Chyba powinno być "bard". A może autor miał na myśli bartnika, czyli tego od pszczół?

Komentarz został ukrytyrozwiń
KICIA
  • KICIA
  • 07.03.2012 17:34

On mówi:"znam swoja wartość jako artysta, mówię o tym otwarcie, co potrafię" a rymy...częstochowskie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.